Siewniki zbożowe bezorkowe SKY Maxidrill umożliwiają uzyskanie rekordowej wydajności roboczej. W siewnikach SKY Maxidrill zastosowano przednie talerze robocze, siew odbywa się metodą bezorkową uproszczoną. W jednym przejeździe za pomocą 2 rzędów talerzy jest przygotowywana gleba pod zasiew a potem następuje właściwy siew.

Foto: Siewnik bezorkowy SKY MAXIDRILL W6000, na ramie składanej hydraulicznie, gotowy do pracy na ściernisku. Szybki, pewny zasiew dzięki solidnej konstrukcji i przemyślanej głowicy rozdzielającej ziarno.

Na zdjęciu powyżej widać oś jezdną siewnika, która ułatwia siewnikom Maxidrill (począwszy od 4 metrów szerokości roboczej, na ramie składanej hydraulicznie) przeprowadzanie nawrotów, zjazdów z pola i przede wszystkim transport po drodze publicznej.

Prędkość pracy siewników SKY MAXIDRILL mieści się w przedziale od 8 do 20 km/h w zależności od warunków polowych (np. od zakamienienia pola). Docisk sekcji wysiewających wynosi do 120 kg/sekcję, natomiast zapotrzebowanie mocy ciągnika, w zależności od warunków pracy wynosi ok. 35 do 50 KM na metr szerokości roboczej siewnika.

Sekcje wysiewające siewnika są identyczne i zapewniają równomierny docisk. Karbowane talerze dobrze wcinają się w glebę i otwierają bruzdę. Zamocowana z tyłu sekcji rolka ugniatająca posiada możliwość regulacji, zamyka bruzdę i zapewnia odpowiedni docisk. Duży prześwit zapewnia odpowiednią ilość miejsca do przejścia resztek roślinnych i swobodnej pracy sekcji wysiewających.

W zależności od potrzeb, główny zbiornik siewnika może być podzielony specjalną ścianką, aby umożliwić napełnienie również nawozem granulowanym. Wtedy pod zbiornikiem znajdują się dwa dozowniki napędzane elektrycznie, a w części wysiewającej odpowiednio dwie głowice rozdzielające osobno ziarno i granulat. Opcjonalnym wyposażeniem jest również zbiornik PRO, który może wysiewać dodatkowy, trzeci produkt mikrogranulowany lub drobne nasiona do mieszanek okrywowych.

Siewnik SKY Maxidrill może również pracować na glebie, którą zaorano pługiem (zalecanym wyposażeniem do pracy po orce jest opcjonalny przedni wał z ogumionymi kołami, mocowany pod dyszlem zaczepowym siewnika. Opcjonalnie dostępne są również koła mocowane na bocznych ramionach siewnika, do utrzymania pracy na równą głębokość oraz lepszego kopiowania ukształtowania terenu) oraz na glebie przygotowanej przez kultywator ścierniskowy. Istnieje również możliwość połączenia siewu ziarna z wysiewem nawozu granulowanego lub wysiewu innych odmian ziarna, i to wszystko w różnych dawkach i na różnych głębokościach wysiewu.