Siewniki zbożowe bezorkowe SKY Easydrill umożliwiają bezpośredni wysiew materiału siewnego do gleby, bez jakiejkolwiek pracy związanej z przygotowaniem gleby. Prace przed siewem muszą być oczywiście odpowiednio dostosowane. Jeśli jest potrzeba uprawić glebę, to trzeba to zrobić wcześniej, wiele tygodni przed przejazdem siewnika. Można również pokryć roślinnością powierzchnię gleby, wtedy dobiera się rośliny bardziej agresywne względem chwastów. Siewnikiem Easydrill można następnie wykonać siew bezpośrednio w tę okrywową warstwę roślinną.

Foto: Bezpośredni wysiew ziarna w ścierniko. Duży docisk sekcji wysiewających (do 250 kg/sekcję) umożliwia siew praktycznie w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach.

Rośliny wiechlinowate, takie jak Rajgras (Arrhenatherum) i wyczyniec (Alopecurus) opanowały zachodnią Europę. Opryski i uprawa gleby nie radzą sobie z tymi chwastami w coraz większej liczbie gospodarstw. Siewnik Easydrill to konkretne rozwiązanie przeciwko tym uciążliwym roślinom. Dzięki «prawie prostym» talerzom siewnik Easydrill nie przesuwa gleby między liniami wysiewu. Celem jest zmaksymalizowanie kiełkowania uprawy na niekorzyść chwastów. Jedno z najświeższych doświadczeń Izby Rolniczej z Yonne to potwierdza. Easydrill uzyskuje znakomite wyniki i jest nawet jedynym siewnikiem, dzięki któremu nie rośnie żaden chwast!

Foto: Praca na ściernisku, gleba nie jest poruszana w planie poprzecznym. Uwaga, docisk jest bardzo ważny, gdy warunki wysiewu są suche, natomiast nie jest pożądany, gdy ma padać deszcz. To z tego powodu na siewniku Easydrill można ustawić docisk w zakresie od 0 do 250 kg.

Siewnik SKY Easydrill posiada taki sam układ sekcji wysiewającej jak klasyczny siewnik punktowy do buraków: głębokość wysiewu jest kontrolowana przez przednie koło oraz przez koło tylne. Umieszczenie ziarna w glebie jest bardzo równomierne. Dzięki siewnikowi Easydrill mogą Państwo przejść na siew bezpośredni i zachować wysoką jakość wysiewu. Taki tandemowy układ jest kluczowy do osiągnięcia wysokiej precyzji wysiewu:

Siewniki Easydrill mogą wysiewać 3 różne produkty. Siewnik jest wtedy wyposażony w 3 dozowniki napędzane elektrycznie, wykonane ze stali nierdzewnej, które mogą dozować nawóz granulowany, ziarno, mikrogranulaty lub środki przeciwko ślimakom. Jedna konsola umożliwia niezależną kontrolę nad każdym dozownikiem. Użytkownik może ustawić niezależnie głębokość wysiewu dla 2 pierwszych produktów. Natomiast głębokość wysiewu dla 3-ciego produktu jest taka sama jak produktu 1-szego lub 2-giego, do wyboru.

3 różne produkty – możliwości wysiewu siewnikiem SKY EASYDRILL

Siewnik może podsiewać nawóz w czasie siewu ziarna. Nawóz granulowany nie miesza się z materiałem siewnym w przewodzie, gdyż do rozsiewu używane są 2 niezależne obiegi. 3-ci produkt może być mieszany z materiałem siewnym albo z nawozem granulowanym. Daje to wiele zalet:

  • Optymalizacja dawki nawozu
  • Możliwość wykorzystania nawozów «starterów» najnowszej generacji
  • Pewność dobrego wysiewu upraw ozimych
  • Lepsza efektywność azotu w przypadku suchej wiosny