Zgrabiarki 2- karuzelowe szeregowe DUO 680 i DUO 740 to maszyny polecane szczególnie tym, którzy szukają bardzo wydajnych rozwiązań. Maszyna może układać jeden lub dwa wały pokosu, pozwala również na hydrauliczną regulację szerokości roboczej i tym samym grubości wału przez odpowiednie wychylenie ramy głównej. Polecana jest do pracy w średnich i dużych gospodarstwach. Maksymalna szerokość zgrabianego pasa wynosi ok. 12 m (jeden duży wałek po 2 przejazdach).

Wyposażenie standardowe:

– wał szerokokątny WPT
– zabezpieczenie przed zgubieniem palców
– regulacja wysokości wózka
– ekrany pokosowe – 2 szt
– tablice ostrzegawcze i światła pozycyjne
– koło kopiujące przednie + koło kopiujące tylne
– tandemowy układ jezdny
– regulacja szerokości pokosu
– hydrauliczne unoszenie do transportu
– funkcja 2 pokosów

Wyposażenie opcjonalne: możliwość wyposażenia w zestaw kół bliźniaczych

System unoszenia

Mechanizm hydrauliczny unoszący karuzelę (grabie) podczas transportu lub przy nawrotach zapobiega zniszczeniu pokosów podczas przejazdu. Końcówki „palców” po uniesieniu sięgają nawet do 47 cm nad ziemię.

Transport

Szybki przejazd z pola na pole nie stanowi problemu. W tym celu zastosowano tablice ostrzegawcze i światła pozycyjne. Ponieważ średnica wirnika wynosi 3 m (DUO 680), demontaż ramion grabiących nie zawsze jest konieczny. Dla dalszych przejazdów na drogach o większym natężeniu ruchu wygodniej jest zdjąć ramiona grabiące.

Łatwe nawroty

Duży kąt skrętu oraz bezproblemowy przejazd nad leżącymi pokosami.

Zalety:

1. Zgrabiarka szeregowa tzn. w transporcie karuzela tylna jedzie za karuzelą przednią,
2. Możliwość uzyskania 2 szerokości transportowych:
– zamontowane ramiona – 3 m,
– zdemontowane ramiona – 1,8 m + tablice,
3. Mniejsza masa i gabaryty maszyny w porównaniu ze zgrabiarkami 2 – karuzelowymi z centralnym pokosem,
4. Innowacyjne rozwiązanie (zgłoszone do opatentowania): hydrauliczno- mechaniczna regulacja wysokości zgrabiania i unoszenia karuzel do pozycji transportowej: 47 cm nad ziemię,
5. Jedna para przyłączy hydraulicznych – sterowanie tylną gwiazdą i dodatkowe pojedyncze złącze do „wstawania” lub „ opadania”.
6. 2 – tandemowy system jezdny – koła „balony” o wymiarze 215/65-8TT zapewniają idealne kopiowanie łąki i bardzo czyste zgrabianie.

A) Poprzeczny B) Wzdłużny mechanizm kopiowania terenu, pozwala na niezależne ustawienie dwóch karuzel. Dwa koła kopiujące i dwa niezależne wirniki zapewniają idealne kopiowanie łąki i bardzo dokładne zgrabianie nawet przy najwyższych prędkościach roboczych.

Dograbianie do istniejącego wału zielonki (siana)

Innowacyjna konstrukcja podwozia

Najważniejsza innowacja, to zgłoszona do opatentowania hydrauliczno – mechaniczna regulacja wysokości zgrabiania i unoszenia karuzel do pozycji transportowej.

Tandemowe zawieszenie

Zastosowanie w standardzie wózków 4-kołowych o szerokim ogumieniu pozwoliło na zmniejszenie nacisku zgrabiarki na podłożę co szczególnie ma znaczenie na terenach miękkich np. torfowych. Mniejsze nierówności terenu (np. kamienie) niwelowane są przez ruchome, tandemowe koła wózka jezdnego.

Dane techniczne

Prospekt