Oferta przetrząsaczy zawiera sześć modeli maszyn. Oferujemy cztery modele z czterema wirnikami: P 4 – 470, P 4 – 530, P 4 – 531, P 4 – 530 C (wersja ciągniona) oraz dwa modele sześciowirnikowe P 6 – 650 i P 6 – 770. Dzięki wysokiej wydajności, jakości wykonania i mocnej konstrukcji, przetrząsacze mają ugruntowaną pozycję na rynku polskim i przebojem zdobywają rynki zagraniczne.

Przekładnia

Solidna, hermetyczna konstrukcja wszystkich przekładni przetrząsacza pracujących w oleju, zapewnia długą żywotność.

Wirnik

Równomierne rozmieszczenie pokosu dzięki idealnemu nakładaniu się pracy wirników.

Koła

Ochrona przed owijaniem się pokosu na kołach kopiujących zapewnia płynną pracę nawet przy gęstym pokosie

Układ zawieszenia

Układ zawieszenia jest wyposażony w mechanizm dzięki któremu, przy podnoszeniu maszyna ustawia się w położeniu centralnym. Naprężenie amortyzatorów stanowi dodatkowe wsparcie.

Transport

Ramiona przetrząsacza są składane i rozkładane do/z pozycji transportowej poprzez zastosowanie cylindrów hydraulicznych.

Po podniesieniu do pozycji transportowej, maszyna jest stabilizowana automatycznie za ciągnikiem.

Rozrzut zielonki

Możliwość perfekcyjnego przetrząsania pokosów o różnej grubości dzięki zastosowaniu regulowanego kąta rozrzutu.

Palce grabiące posiadają specjalne zabezpieczenie przed zgubieniem w przypadku pęknięcia z możliwością regulacji kąta palców roboczych.

Porada producenta

Możemy ustawić pracę kół bliżej palców grabiących – na nierówne tereny, co umożliwia pracę na większym kącie przetrząsania. Uzyskujemy dzięki temu lepszy efekt pracy.

Możliwość skrętu kół w lewo o kąt 17° stosujemy jeżeli pracujemy na skraju łąki po prawej stronie, natomiast – w prawo, jeżeli skraj łąki jest po lewej stronie.

Oferta przetrząsaczy firmy SaMASZ powiększyła się o nowy przetrząsacz ciągniony P4-530 C o szerokości roboczej 5,30 m, który do pracy potrzebuje jedynie 30 KM i zaczepiany jest na belce transportowej ciągnika. Wyposażony jest w cztery wirniki z którego każdy posiada sześć ramion. Maszyna posiada zabezpieczenie przed przypadkowym zgubieniem palców. Solidna, hermetyczna konstrukcja wszystkich przekładni przetrząsacza pracujących w oleju, zapewnia długą żywotność.

  • Dla ciągników o małej mocy (30 KM),
  • Szybki montaż do dolnych cięgieł lub do zaczepu ciągnika.
  • Perfekcyjny, spokojny bieg pojazdu także przy wysokich prędkościach transportu,
  • Na zakrętach przetrząsacz bezpiecznie porusza się za ciągnikiem,
  • Duży zakres swobody podczas skręcania.

Dane techniczne

Prospekt