Najbardziej popularny pług w asortymencie, cieszący się dużym zaufaniem klientów został jeszcze bardziej usprawniony.
Elementami roboczymi są hydraulicznie sterowane lemiesze (prawy i lewy), których odpowiednie ustawienie umożliwia uzyskanie niezależnych pozycji roboczych.

Zaczep na przedni TUZ KAT. I, II, zaczep EURO, SMS lub rama zaczepu do indywidualnej zabudowy.

Wszystkie typy pługów PSV mogą być wyposażone w odchylane sprężynowo listwy gumowe lub metalowe – HARDOX umieszczone w dolnej części lemiesza. Rozwiązanie to w pierwszej fazie pozwala na zamortyzowanie uderzenia w przeszkodę ukrytą pod warstwą śniegu o wysokości nie większej niż 120 mm, po czym zmianę kąta natarcia na wartość ujemną i prześliźnięcie się pługa nad przeszkodą.

Wszystkie typy pługów PSV wyposażone zostały w odchylane sprężynowo listwy gumowe lub metalowe – HARDOX umieszczone w dolnej części lemiesza. PSV 161-271 posiadają listwę zgarniającą podzieloną na 2 moduły, zaś PSV 301 na 4 części odchylające się do tyłu niezależnie przy najechaniu na krawężnik, studzienkę lub inną przeszkodę.

Zabezpieczenie sprężynowe listwy zgarniającej (sprężyny ściskane). Rozwiązanie to w pierwszej fazie pozwala na zamortyzowanie uderzenia w przeszkodę ukrytą pod warstwą śniegu o wysokości nie większej niż 120mm, po czym zmianę kąta natarcia na wartość ujemną i prześliźnięcie się pługa nad przeszkodą.

Zaczep ciągnikowy standardowo posiada funkcję kopiowania poprzecznego oraz opatentowane zabezpieczenie przed uszkodzeniem na zasadzie zrywania śrub przy nadmiernym obciążeniu.

Sterowanie pługów PSV odbywa się poprzez jedną parę hydrauliczną. Zawór kierunkowy elektromagnetyczny umieszczony w górnej części układu zawieszenia, podłączony do zasilania 12V za pomocą wtyku zapalniczki, pozwala na przełączanie zasilania olejem niezależnie siłownika lewego lub prawego. Pozwala to na ustawienie wybranego lemiesza pod dowolnym kątem w dozwolonym zakresie.

Odboje chroniące lemiesz przed uszkodzeniem np. podczas odśnieżania w pobliżu krawężnika lub innych przeszkód.

Wieżyczka zastąpiona została jedno sezonową osłoną gumową.

W światłach obrysowych zastosowano technologię LED.

niemieckiej firmy. Zastosowanie kółek umożliwia płynną regulację wysokości pracy pługa względem powierzchni odśnieżanego podłoża.

Ślizgi posiadają płynnie regulowaną wysokość względem podłoża.

Zalety pługa:

– konstrukcja umożliwia łatwy i szybki montaż,
– możliwość odśnieżania na prawo, na lewo i przed siebie,
– hydraulicznie, bezstopniowo i niezależnie przestawiane lemiesze,
– wzmocniona konstrukcja zawieszenia lemieszy (zawiasów),
– zderzaki chroniące krawędzie lemieszy,
– mechaniczne zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe,
– dłuższa żywotność lemiesza ze stali trudnościeralnej HARDOX (nie ma konieczności obracania).

Dane techniczne