Rostselmash RSM 1401/1403

Sieczkarnia samojezdna RSM 1401/1403 przeznaczona jest do zbioru kukurydzy i innych roślin przeznaczonych na paszę. Łączy w sobie wysoką wydajność pracy z niezrównaną ekonomią. Głównym wymogiem w zakresie prowadzenia prac rolniczych jest obecnie ich maksymalna sprawność i wydajność. Sieczkarnie Rostselmash to maszyny doskonale spełniające te wymagania, potrafiące rozwiązać problemy współczesnego rolnika. Minimalne koszty obsługi, terminowość wykonanych prac i wysoka wydajność to główne zalety sieczkarni samojezdnej RSM.

Schemat przepływu materiału RSM 1401/1043

W celu zapewnienia stabilnego przetwarzania i transportu przetwarzanego materiału, a tym samym uzyskaniu paszy o doskonałych parametrach, każda kolejna sekwencja pracy maszyny powinna być wykonywana z większą szybkością niż poprzednia.

Animacja przedstawiająca proces przepływu i obróbki materiału w sieczkarni RSM 1401/1403:

Zespół wciągający RSM 1401/1403

Sieczkarnia samojezdna RSM 1401/1403 wyposażona jest w 4 walce wciągające pracujące w 4 zakresach prędkości.

Odległość pomiędzy górnym i dolnym walcem wciągającym w dolnym położeniu wynosi 24 mm, co zwiększa funkcjonalność wielozakresowego wykrywacza metalu. W przypadku uruchomienia jednego z detektorów (kamieni, lub metalu) następuje natychmiastowe zatrzymanie przepływu masy w zespole wciągającym. Pozbycie się niepożądanych obiektów umożliwia funkcja hydrauliczno-mechanicznego rewersu walców wciągających.

Zespół tnący rsm 1401/1043

Maszyna wyposażona jest w walec rozdrabniający o średnicy bębna 630 mm, a jego prędkość obrotowa wynosi 1200 obr./min. Takie rozwiązanie minimalizuje obciążenie zespołu wciągającego i zwiększa wydajność podczas procesu cięcia krótkiej sieczki. Zespół tnący wyposażony jest w system do automatycznego ostrzenia pozwalający na dokładne naostrzenie noży tnących i zmniejszenie szczeliny pomiędzy nimi a stalnicą – wszystko to możliwe jest bez opuszczania fotela operatora. Wszystkie te cechy poprawiają efektywność pracy, zmniejszają zużycie paliwa i ułatwiają prace operatorowi maszyny.

Różnica w zużyciu energii podczas pracy z tępymi nożami może wynieść do 30%.

Napęd zespołu tnącego

Proste i niezawodne rozwiązanie polegające na bezpośrednim przeniesieniu napędu do bębna tnącego i wirnika przyspieszacza.Taka konstrukcja charakteryzuje się minimalnymi stratami energii.

Napęd tego typu pozwala na pełne wykorzystanie mocy silnika spalinowego do procesu cięcia i pozwala na zaoszczędzenie do 10 % paliwa.

Zgniatacz RSM 1401/1403

Sieczkarnia może być wyposażona w urządzenie rozdrabniające montowane w kanale wylotowym. Jego konstrukcja opiera się na dwóch zębatych walcach o średnicy 190 mm, posiadających po 100 zębów każdy. Różnica w prędkości obrotowej walców sięga 20%, a szczelina pomiędzy walcami może być regulowana w zależności od wydajności upraw.

Zęby walców są narażone na bardzo duże zużycie i ścieranie, dlatego do ich hartowania użyto specjalnej technologi. Dzięki temu udało się uzyskać ich twardość na poziomie 60 HRC i doskonałą wytrzymałość na ścieranie. Dla porównania konkurencja stosuje utwardzanie HFC.

Silnik RSM 1401/1403

Silnik zapewnia optymalny dobór mocy do sieczkarni oraz gwarantuje optymalizacje przygotowania paszy w różnych warunkach pracy.

Maszyna wyposażona jest w przekładnię i sprzęgło. Przekładnia służy do napędu pomp hydraulicznych i układu hydrauliki roboczej. Sprzęgło natomiast umożliwia bezpośrednie przeniesienie mocy na zespół tnący bez konieczności stosowania przekładni pośrednich.

Kabina Comfort cab

RSM 1401/03 wyposażony jest w kabinę Comfort Cab, która w pełni spełnia nowoczesne wymagania ergonomiczne. Standardowy zestaw obejmuje klimatyzator, nagrzewnicę, chłodnicę, osłony przeciwsłoneczne i przygotowanie do systemu audio.
Główne elementy sterujące maszyną są umieszczone na panelu sterowania z prawej strony operatora. Oferuje operatorowi swobodę ruchów, przejrzystość i znakomitą widoczność. System Adviser odpowiada za optymalne ustawienia maszyny, wskazuje błędy w pracy i pomaga je szybko wyeliminować.

Jednym słowem kabina tworzy doskonałe warunki do długiej i wydajnej pracy.

Wyposażenie opcjonalne