VECTOR jest najlepszym wyborem dla średnich i małych gospodarstw. Jego głównymi zaletami jest wysoka wydajność i prostota wykonania.

Dobry początek - NOWY WYDŁUŻONY PODAJNIK POCHYŁY

Nowy wydłużony podajnik pochyły ma wiele zalet: lepsza widoczność na przyrząd żniwny, efektywniejsza praca w kukurydzy dzięki brakowi odbojników, prostsza eksploatacja urządzenia. Hydrauliczny rewers włączany z kabiny pozwala szybko likwidować zatory powstałe w podajniku. Dzięki wielofunkcyjnemu złączu hydraulicznemu podłączenie i odłączenie przyrządu żniwnego jest jeszcze szybsze.

Udźwig 3000 kg pozwala na współprace z szerokimi przyrządami żniwnymi co jest duża zaletą maszyny pozwalającą zwiększyć jej wydajność podczas zbioru niskich zbóż.

Podłużno-boczne sprężyny kopiujące to proste i niezawodne rozwiązanie pozwalające wykorzystać całą szerokość hederu na nierównych polach.

Podłużno-boczne sprężyny kopiujące to proste i niezawodne rozwiązanie pozwalające wykorzystać całą szerokość hederu na nierównych polach.

ZBIORNIK O POJEMNOŚCI 6000 L

Bęben młócący

MAKSYMALNA EFEKTYWNOŚĆ

Rostselmash zaprojektował wyjątkowy i wysokowydajny system omłotu dla kombajnu ACROS, który został zaadoptowany do mniejszego kombajnu VECTOR.

Silny i niezawodny, osiągający dużą wydajność jednocześnie spełnia najwyższe wymagania dotyczące jakości ziarna.

Bęben wyposażony jest w 10 cepów młócących. Przekłada się to na duża bezwładność co zapewnia stabilną prace i odporność na zmienne obciążenie, dzięki czemu maszyna doskonale sprawdza się nawet podczas koszenia wilgotnego, lub zanieczyszczonego zboża.

Dzieki dużej średnicy bęben Vectora doskonale radzi sobie podczas pracy przy niskich obrotach co wpływa na doskonała wydajność podczas koszenia np Kukurydzy.

Młocarnia wyposażona jest w przekładnie umożliwiająca regulacje prędkości obrotowej bębna. Minimalna prędkość bębna młócącego to 200 obr/min.

ODPOWIEDNIA ŚREDNICA

Duża średnica bębna pozwala zwiększyć kąt opasania klepiska, który wynosi aż 130o. Zapewnia to ogromny obszar separacji 1,1 m2 i najlepszą geometrię omłotu.

Dzięki tym rozwiązaniom kombajn VECTOR osiąga prawie całkowite 95% oddzielenie ziarna, zachowując jednocześnie bardzo niski współczynnik uszkodzenia ziarna.

VECTOR jest wyposażony w elektryczną regulację szczeliny omłotowej, dzięki której operator bez wychodzenia z kabiny w wygodny sposób może dostosować parametry szczeliny do aktualnie zbieranego zboża i w każdej chwili skorygować ustawienia.

WYDAJNY SILNIK

GOTOWY NA KAŻDE ZADANIE

Kombajny VECTOR wyposażone są w nowoczesne 6-cylindrowe silniki marki Cummins. Jednostki napędowe charakteryzują się optymalną wydajnością, i dużą rezerwą momentu obrotowego sięgające 20%, przy niskim zużyciu paliwa.

16 GODZIN BEZ TANKOWANIA

Wiadomo że koszt paliwa jest jednym z najważiejszych kosztów eksploatacyjnych kombajnu. Ale nie w przypadku kombajnu VECTOR, który ma bardzo niski wskaźnik zużycia paliwa wynoszący 1,8 do 2,5kg na jedną tone wymłóconego ziarna.

Ekonomiczny silnik w połączeniu z zbiornikiem paliwa o pojemności 540 litrów pozwala na prace do 16 godzin bez tankowania.

Sprężarka

Sprężarka powietrza z zbiornikiem o pojemności 100l pozwala zaoszczędzić czas na przygotowanie maszyny, zwłaszcza w warunkach polowych gdy nie ma możliwości użycia kompresora stacjonarnego.

ŚREDNIE ZUŻYCIE PALIWA 1.9 kg/hektar

Rozdrabniacz Słomy

Rozdrabniacz słomy składający się z 64 samoostrzących się noży wykonanych z wysokiej jakości stali z krawędziami odpornymi na zużycie – gwarantuje idealne rozproszenie resztek pożniwnych. Zaletą jest także prosta konstrukcja z możliwością regulacji szerokości rozrzutu sieczki.

Rozdrabniacz może zostać wyłączony za pomocą jednej dźwigni w celu zostawiania słomy na pokosie.

PANORAMICZNA SZYBA O POWIERZCHNI PONAD 5 m2

NIEOGRANICZONY KOMFORT

Kombajn VECTOR 425 jest wyposażony w komfortowe pneumatyczne siedzisko operatora, dodatkowo w kabinie znajduje się siedzenie dla instruktora. Kabina jest wygłuszona, wyposażona jest w klimatyzację, nagrzewnicę chłodzony schowek i radio.

Kabina kombajnu Vector zapewnia operatorowi wysoki komfort pracy – wszystko to przez następujące cechy:

  • Regulowana kolumna kierownicy – regulowana w dwóch zakresach (wysokość oraz pochył) kolumna kierownicy pozwala operatorowi dostosować stanowisko pracy do własnych wymagań;
  • Duża panoramiczna szyba – doskonała widoczność w każdym kierunku zapewnia panoramiczna szyba o powierzchni ponad 5m2;
  • Joystick GST – wielofunkcyjny ergonomiczny joystick jest skonstruowany tak by idealnie przylegać do dłoni;
  • Konsola monitorująca – pokładowy system monitorujący w sposób ciągły wyświetla wszystkie informacje dotyczące przyrządu żniwnego oraz systemu omłotu. Pozwala to operatorowi utrzymać optymalną wydajność i chronić maszynę przed potencjalnymi zagrożeniami;
  • Podłokietnik – wbudowany z prawej strony podłokietnik z panelem sterującym zawierającym przyciski kontrolujące wszystkie najważniejsze funkcje maszyny;
  • Dodatkowy fotel – asystent lub trener może wygodnie usiąść na fotelu obok operatora;
  • Chłodzony schowek – zawsze schłodzony napój w zasięgu ręki;
  • Instalacja radiowa – ciężką pracę umili ci Twoja ulubiona muzyka. Maszyna jest wyposażona w instalacje radiową z standardowymi złączami. Głośniki oraz antena są na wyposażeniu seryjnym;
  • Panel zarządzający klimatem – dzięki niemu w łatwy sposób stworzy odpowiedni klimat do pracy sterując klimatyzacją, ogrzewaniem oraz nawiewami;
  • Doskonała izolacja akustyczna – w kabinie maszyny jest cicho, co zdecydowanie spowalnia zmęczenie organizmu operatora.

Dla tak wydajnych kombajnów wymagany jest odpowiedni osprzęt. Wszyscy wiedzą że to właśnie od przyrządu żniwnego zaczyna się koszenie. Dlatego wybór odpowiedniej przystawki żniwnej jest jednym z ważniejszym aspektów przy wyborze kombajnu.

Duża średnica ślimaka zapobiega zawijaniu się dużych pędów. Palce nagarniacza umieszczone wzdłużnie umożliwiają zbieranie niskiego jęczmienia oraz groszku.

Synchronizacja obrotów podajnika z obrotami bębna – dzięki temu praca operatora staje się prostsza i nie wymaga od niego dużego doświadczenia. Efektem jest wzrost wydajność oraz mniejsze straty.

Listwa tnąca Schumacher – precyzja, płynność działania bez szybkiego zużycia. Wysoka prędkość oraz wydłużoną droga przebyta przez nóż zwiększa jakość cięcia. Noże są mocowane śrubami co znacznie zmniejsza czas ich wymiany. By zapewnić dokładne zbiory na nierównych polach, kosa w standardzie wyposażona jest w podbieracze mające na celu zmniejszenie strat.

KUKURYDZA

Dla zbioru kukurydzy firma Rostselmash proponuje przystawki 6 lub 8-rzędowe.

Zapewniają one zebranie nasion kukurydzy z jednoczesnym rozdrobnieniem i rozrzuceniem masy na polu.

SŁONECZNIK

Przystawki do zbioru słonecznika zostały specjalnie zaprojektowane aby zbierać materiał szybko i bez strat. Nie jest to możliwe do osiągnięcia w przypadku innych przystawek do słonecznika. Przystawka działa niezawodnie w każdych warunkach, nawet przy niskich odmianach słonecznika.

RZEPAK

W celu uzyskania maksymalnej skuteczności zbioru roślin łatwo osypujących proponuje się wyposażenie dodatkowe, które znacznie ogranicza straty przy zbiorze (3-4 krotnie). Wyposażenie to jest dostępne dla hederów o szerokości 6,7 i 9 metrów.

SOJA

Straty podczas zbioru soi mogą zostać znacznie zmniejszone gdy zastosujemy przyrząd żniwny z elastyczną listwą tnącą, która dokładnie kopiuje wszystkie nierówności na polu.

PODBIERACZ POKOSU

W przypadku zbioru dwuetapowego kombajn VECTOR można wyposażyć w podbieracz pokosu o szerokości 3,4 lub 4,3 metra. To urządzenie umożliwia kopiowanie wypukłości terenu we wszystkich kierunkach. Niezawodna ochrona elementów podbieracza przed zapychaniem i zwijaniem zapewni stabilną pracę nawet w niekorzystnych warunkach.

CZYM JEST FINANSOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek Sp. z o.o. może zaoferować korzystne pakiety kredytowe których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla ciebie dostępne już dziś.