Nowy kompaktowy kombajn zbożowy marki Rostselmash.

Maszyna przeznaczona dla małych i średnich gospodarstw o powierzchni od 50 do 500 hektarów.
Produkcja seryjna tego modelu ruszyła w maju 2018 roku.

 

Kombajn ma zastąpić NIVĘ produkowaną od 40lat i cieszącą się niezwykłą popularnością za naszą wchodnią granicą. Maszyna została sprzedana w ilości prawie 100 tysięcy sztuk. W 2014 roku Rostselmash z Rostowa nad Donem zaprezentował Światu kombajn RSM161. Aktualnie przyszedł czas na mały, kompaktowy kombajn NOVA – maszyna specjalnie stworzona pod europejski rynek.

Podstawowe dane techniczne:

Cechy kombajnu zbożowego Rostselamsh NOVA:

Doskonała Widoczność

Odpowiednio długi przenośnik pochyły gwarantuje doskonałą widoczność na przyrząd żniwny.

Łańcuchowo listwowy przenośnik pochyły zapewnia szybkie i równomierne podawanie masy do bębna młócącego. Duże okna inspekcyjne na  obudowie przenośniku zapewniają łatwy dostęp do łańcucha z listwami i jego łatwą konserwację.

Chwytacz kamieni przed bębnem młócącym zapobiega dostawaniu się kamieni do układu omłotowego. W trudnych warunkach pracy mamy do dyspozycji rewers hydrauliczny.

Wydajny Układ omłotowy

Największa powierzchnia klepiska w tej klasie kombajnów.

Jednobębnowy układ omłotowy dzięki swojej konstrukcji zapewnia wysoką jakość pozyskiwanego ziarna i zaskakuje swoją wydajnością.

Dwu-sekcyjne klepisko o bardzo dużym kącie opasania wynoszącym 154o, i największej w tej klasie kombajnów powierzchni 0,93 m2 w połączeniu z bębnem młócącym o średnicy 600 mm, zapewniają doskonałą wydajność całego układu omłotowego.

Efektywne czyszczenie

Największa powierzchnia sit w tej klasie kombajnów.

Do oczyszczania ziarna stosuję się system podwójnych sit.  Duża wysokość spadu i  wstępne sito palcowe na podsiewaczu znacznie poprawiają proces oczyszczania.

Całkowita powierzchnia sit wynosi 3,59m2 i jest największa w tej klasie kombajnów.

W systemie oczyszczenia jest stosowany wentylator z 6 – łopatkami którego prędkość obrotowa jest regulowana z kabiny i wyświetlana na panelu sterowania.

Wydajne wytrząsacze

Układ wytrząsaczy o bardzo dużej powierzchni separacji wynoszącej 4,3 m2.

Efektywny 4 klawiszowy wytrząsacz słomy i optymalna długość klawiszy zapewnia dokładną separację, aż do ostatniego ziarna.

Amplituda skoku klawiszy dobrana w taki sposób, aby zapewnić maksymalny stopień separacji ziarna ze słomy.

Niezawodny rozdrabniacz

Klasyczny system młócenia i separacji NOVA praktycznie nie uszkadza słomy.

W zależności od planowanego wykorzystania słomę można rozdrobnić i rozrzucić albo ułożyć w pokos.

Wyłączanie napędu rozdrabniacza odbywa się w ciągu kilku sekund.

Mocny i oszczędny

Kombajn Nova wyposażony jest w nowoczesny silnik Cummins o mocy 175 KM.

Kombajn wyposażony jest w nowoczesny silnik Diesla z turbodoładowaniem Cummins (Stage IV) i turbosprężarką o zmiennej geometrii, 175 KM (129 kW przy2200 obr./min). Zapas momentu obrotowego do 20 %.

System sterowania silnika w pełni monitoruje jego pracę i dostarcza dokładnie tyle paliwa, ile jest wymagane zgodnie z aktualnym obciążeniem. Dzięki temu uzyskuje się minimalne zużycie paliwa.

W celu przestrzegania obowiązujących przepisów dotyczących szkodliwych emisji  spalin wykorzystywana jest kombinacja systemu SCR ze zbiornikiem o dużej pojemności dla AdBlue (57 l) i katalizatora oksydacyjnego DОС.

Pojemny zbiornik

Nova wyposażona jest w bardzo duzy jak na swoją klasę zbiornik na ziarno o pojemności 4 500 litrów. Pojemność zbiornika kombajnu jest najbardziej optymalna dla tej klasy maszyn. Szybki układ wyładunku  umożliwia wyładunek w czasie nie przekraczającym 2 minuty.

Przy pomocy regulowanych przesłon wewnątrz zbiornika regulowana jest prędkość wyładunku w zależności od rodzaju i wilgotności zbieranej uprawy. Wysokość wyładunku wynosi 4 m, co pozwala wyładowywać ziarno do dowolnych środków transportu.

Sterowanie hydrauliczne ślimaka wyładunkowego uruchamiane jest z kabiny.

Kabina Comfort Cab

System informacyjny ADVISER II.

Kombajny NOVA są wyposażone w kabinę Comfort Cab. System klimatyzacji i ogrzewania wchodzi w skład wyposażenia podstawowego.

Będziecie Państwo zadowoleni z komfortu, który naprawdę pozwala pracować wydajnie, z mniejszym zmęczeniem aż do końca dnia.

System informacyjno-głosowy Adviser w sposób ciągły monitoruje proces omłotu i pracę mechanizmów kombajnu, co pozwala kontrolować stabilność procesu pracy i zapobiegać awariom podzespołów.

CZYM JEST FINANSOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek Sp. z o.o. może zaoferować korzystne pakiety kredytowe których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla ciebie dostępne już dziś.