Ładowarki komunalne marki Kramer

Ładowarki komunalne marki Kramer to maszyny bazujące konstrukcją na ładowarkach rolniczych. Są to solidne i sprawdzone maszyny określane przez wielu użytkowników, jako bezawaryjne i wielozadaniowe. Konstrukcje komunalne wyróżniają się kilkoma szczególnymi cechami:

  • Pomarańczowy lakier zgodny z przepisami obowiązującymi w krajach Europy zachodniej, dzięki którym maszyny są dobrze widoczne podczas pracy na drogach publicznych, co zwiększa bezpieczeństwo operatora oraz innych użytkowników dróg.
  • Ogumienie drogowe. Pojazdy komunalne przez większość czasu poruszają się po drogach utwardzonych, dlatego też w pojazdach tego typu stosuje się opony przystosowane do nawierzchni asfaltowych/cementowych.
  • Hydraulika Powerflow. Dodatkowa pompa hydrauliczna, której zadaniem jest dostarczanie dodatkowej dawki oleju dla osprzętu pracującego na wysięgniku. Jest to drugi niezależny obwód hydrauliczny o wydatku w zależności od modelu od 40 do 140 litrów dodatkowego oleju dla maszyny pracującej na wysięgniku. Np. frezarka do asfaltu, nożyce do gałęzi czy choćby kosiarka bijakowa na wysięgniku.
  • Tempomat będący częścią pakietu zawierającego hydraulikę Powerflow. Zwalniający operatora z konieczności ciągłej kontroli prędkości pojazdu. Zwiększa to komfort i obniża poziom zmęczenia operatora przez co wpływa na bezpieczeństwo.
  • Centralny układ smarowania jest często elementem, w który wyposażone są ładowarki komunalne. Jego zastosowanie zwiększa żywotność maszyny zmniejszając awaryjność a co za tym idzie koszty eksploatacji. Wyposażenie to jest szczególnie zalecane w przypadku, gdy maszyną pracuję wiecej niż jeden operator.

Bezpieczne i komfortowe

Centralnie umieszczona kabina i wysoko usytuowana pozycja kierowcy zapewnia doskonałą widoczność elementów roboczych a także obszaru wokół maszyny. Dodatkowo duże teleskopowe lusterka oraz dodatkowe oświetlenie robocze są wsparciem dla prowadzącego maszynę. Zapewnia to komfort operatorowi, który ma poczucie pewności podczas wykonywania niejednokrotnie trudnych manewrów. Gwarantuje również bezpieczeństwo zarówno prowadzącemu jak i innym uczestnikom ruchu drogowego oraz osobom postronnym znajdującym się w pobliżu maszyny. Możliwość zamontowania klimatyzacji oraz radia cd poprawia samopoczucie operatora, którego długi dzień pracy dzięki ładowarce Kramer nie jest tak bardzo męczący i nużący.