Automatyczny System Podawania/Karmienia Jeantil

System Automatycznego Karmienia JEANTIL został wyróżniony na SIMA Innovation Awards 2013 srebrnym medalem.

Automatyczna dystrybucja pasz

Automatyczny System Karmienia Jeantil obejmuje przygotowanie pasz, ich mieszanie, przygotowywanie racji i rozmieszczenie ich dla zwierząt z wykorzystaniem samodzielnego napędu. System stworzony do wszelkich rodzajów pasz (trawy na kiszonkę, kukurydza na kiszonkę, różne suplementy, mąki i granulaty). Ruchami robota zarządza komputer, podobnie jak zarządzanie mieszaniem składników pasz, ich dystrybucję i oddzielnie – odrębnie dla każdego stanowiska odbywa się za pomocą komputera (np. laptopa ze specjalnym oprogramowaniem).

System Automatycznego Karmienia Jeantil jest bardzo elastyczny, pozwala w ekonomiczny i oszczędny sposób wykonywać prace wykonywane dotychczas przez szereg maszyn. System składa się z:

– urządzeń do przygotowywania i mieszania pasz;

– urządzenia sterującego – rozwijanego przez użytkownika, wystarczy domowy laptop i wiedza o gospodarstwie, inwentarzu;

– autonomicznego robota rozprowadzającego racje żywienia dla zwierząt wg zadanych kryteriów – w sposób automatyczny poruszając się samodzielnie po Państwa gospodarstwie.

System podsuwania karmy wyręcza rolnika z ciężkiej i żmudnej pracy. System pilnuje odpowiednich dawek i czasu podawania karmy, przez co karmienie staje się systematyczne, bezpieczne i szybkie

Oprogramowanie Jeantil – pełna kontrola systemu na wszystkich etapach przygotowania i rozprowadzania pasz