Moja rodzina. Moje pola. Mój Fendt.

Zawsze możesz polegać na swojej rodzinie. Tak jak na nowej generacji Fendt serii E. Są to kombajny na nowo zaprojektowane, wyposażone w sprawdzone podzespoły montowane w większych modelach kombajnów, a przez to przystosowane do wytężonej pracy. W kampanii żniwnej, gdy są najbardziej potrzebne, dowiodą swojej wytrzymałości, niezawodności i wydajności. Dzięki temu jest to nieoceniony asystent, nieodzowny szczególnie w rodzinnych gospodarstwach rolnych.

Co wyróżnia nowy kombajn Fendt 5225E?

1. Dwa przyrządy zniwne – FreeFlow lub PowerFlow – perfekcja cięcia połączona z wysoką przepustowością, oba systemy zapewniają znakomite cięcie i zbiór zbóż nawet w trudnych warunkach pracy.

System tnący Schumacher jest najlepszy w swojej branży. Listwa tnąca o skoku 1254 cięć na minutę jest samoczyszcząca i pozostaje ciągle ostra.

Listwa tnąca Schumacher posiada podwójne palce i zarazem są one podwójnie mocowane – chroni to listwę przed uszkodzeniem i zpewnia jej swobodną pracę

Przyrząd żniwny PowerFlow – duża odległość między listwą tnącą a podajnikiem ślimakowym umożliwia zbiór długiego materiału i przetransportowania go bezpośrednio pod podajnik ślimakowy dzięki przenośnikowi taśmowemu. Uzyskuje się w ten sposób równomierne zasilanie młocarni w każdym przypadku zbóż, co przekłada się na lepszy omłot i uzyskanie wysokiej wydajności.

Multizłącze w seryjnym wyposażeniu umożliwia szybkie przezbrajanie hedera przy częstych zmianach pól.

Ślimak nagarniacza o duzej średnicy zapewniający płynne przenoszenie ściętego materiały do przenośnika pochyłego.

Boczne kosy pionowe hedera o napędzie elektrycznym ułatwiające zbiór rzepaku.

2. Komfortowa kabina – komfort i przyjemność zamiast ciężkiej pracy. Żniwa to czas największego wysiłku ludzi i maszyn. Od operatorów wymagają pełnej koncentracji i harmonijnej współpracy z maszyną. Ułatwia to nowa, przestronna i komfortowo zaprojektowana kabina z ergonomicznie rozmieszczonymi elementami sterującymi. Znacznych rozmiarów szyby w kabinie i duże lusterka boczne gwarantują doskonałą widoczność na przyrząd żniwny, pole oraz otoczenie kombajnu. A dźwignia wielofunkcyjna sprawia, że sterowanie kombajnem 5225 E jest równie łatwe w dzień i w nocy.

3. Duża objętość zbiornika ziarna – Fendt 5225 E zapewnia w tej klasie kombajnów jeden z największych na rynku zbiorników ziarna – 6500 litrów. Im mniej przystanków w czasie zbiorów, tym bardziej wydajne żniwa. Dzięki mocnemu napędowi ślimaka wysypu, gdzie w ciągu sekundy opróżniane jest nawet 85 l zboża po zaledwie 80 sekundach zbiornik jest pusty.

4. Układ omłotowy – przyspiesza zbiory i nie uszkadza ziarna. Fendt 5225 E to kombajn zbożowy nowej generacji, który jak żaden inny troszczy się o Twoje cenne ziarno. Niezależnie od tego, czy zbierasz z pola zboże, rzepak czy kukurydzę, dużej wydajności bęben młocarni o średnicy 600 mm w połączeniu z dużym klepiskiem gwarantuje intensywne, ale delikatne młócenie i oddzielanie.

Bęben młocarni w modelu 5225 E ma średnicę 600 mm, zapewniającą dużą bezwładność i wysoką wydajność. Osiem przeciwbieżnych cepów skutecznie oddziela ziarno podczas młócenia. Delikatna obróbka ziarna i słomy zapobiega powstawaniu uszkodzeń.

Powierzchnia klepiska kombajnu 5225 E jest jedną z największych w tej klasie maszyn, co pozwala uzyskać wysoką wydajność zbiorów w jak najkrótszym czasie. Odpowiada za to różny rozstaw prętów klepiska: wąski rozstaw z przodu klepiska zapewnia intensywny omłot, a szerszy rozstaw w tylnej części pozwala zwiększyć wydajność oddzielania.

Przednia i tylna odległość klepiska od bębna młocarni regulowane są niezależnie – idealna praca z obu stron: przednia i tylna szczelina klepiska są regulowane elektrycznie i niezależnie od siebie. Młocarnię można przystosować do każdych warunków zbiorów bez opuszczania wygodnej kabiny.

5. Znakomicie rozdrobniona słoma, najczystsze ziarno

Wysokowydajny rozdrabniacz słomy – nowy kombajn Fendt serii E jest standardowo wyposażony w czterorzędowy rozdrabniacz zawierający 52 noże. Podwójnie ząbkowane noże oraz dowolnie regulowana stalnica (także ząbkowana) zapewniają wysoką i równomierną wydajność rozdrabniania. Długość uzyskiwanej sieczki można regulować odpowiednio do potrzeb.

Regulowana w trzech pozycjach płyta rozdrabniacza z profilem ciernym lub gładkim.

Precyzja w standardzie – rozdrabniacz z regulowaną płytą jest standardowym wyposażeniem kombajnu i zapewnia równą długość siekanej słomy.

Rozrzutnik plew

rozrzutnik plew o wielu nastawach z dwoma wirnikami (opcjonalny)

Informacje o stratach

Straty na wytrząsaczach i sitach są wyświetlane w postaci dwóch wykresów słupkowych w terminalu
Agritronic Plus.

Dźwignia przełączania

Wystarczy przesunąć dźwignię, aby przełączyć między trybem rozdrabniania a trybem pokosu.

Elektrycznie regulowane kierownice rozdrabniacza

Elektryczna regulacja kierownic rozdrabniacza jest dostępna opcjonalnie

Łatwy dostęp – wszystkie punkty konserwacyjne w kombajnach serii E są łatwo dostępne i zaopatrzone w duże otwierane pokrywy. Poszczególne smarowniczki zostały zgrupowane w centralnych punktach smarowania, dostępnych dla osoby stojącej na ziemi. Specjalne naklejki zawierają informacje o wymaganej częstotliwości smarowania. Główna skrzynka elektryczna jest łatwo dostępna z pomostu operatora.

Długi okres eksploatacji – nowe kombajny Fendt serii E są niezawodne i opłacalne w eksploatacji. Wysoka trwałość, mała częstotliwość zabiegów konserwacyjnych i niskie koszty naprawy sprawiają, że nadają się idealnie dla rodzinnych gospodarstw rolnych. To kombajn, który stanie się pełnoprawnym członkiem rodziny.

7. Potężny napęd – kombajny Fendt 5225 E są wyposażone w nowoczesne, sześciocylindrowe silniki AGCO Power. Czterozaworowy silnik o pojemności 7,4 litra, z systemem wysokociśnieniowego wtrysku paliwa oferuje maksymalną moc 218 KM (160 kW). Silnik ten gwarantuje niezawodny napęd i niskie zużycia paliwa nawet pod pełnym obciążeniem.

Właściwy wybór przyrządu żniwnego

Wybierz idealny przyrząd do zbioru zboża – oba oferowane przyrządy żniwne – FreeFlow i PowerFlow – odznaczają się doskonałym koszeniem zboża, równomiernym zasilaniem i wysoką wydajnością. Oba sprawdzą się doskonale nawet w trudnych warunkach, na przykład przy zbiorze wyległego zboża.

Niezawodny przyrząd żniwny FreeFlow

Dzięki szerokości roboczej od 4,80 m do 7,60 m system FreeFlow sprawdzi się w każdych warunkach. Dzięki skręcanym częściom jest wyjątkowo stabilny i wygodny w konserwacji. Listwa tnąca o szybkości cięcia 1254 skoków na minutę zapewnia czyste cięcie i ma niskie zapotrzebowanie mocy. Z kolei duży podajnik ślimakowy o średnicy 610 mm szybko i równomiernie podaje materiał do przenośnika pochyłego, zapewniając optymalne warunki i maksymalną wydajność zbioru.

10-1

Wielozłącze w wyposażeniu seryjnym umożliwia przyspieszenie czynności z przyczepianiem i odczepianiem hederu podczas zmiany pól

11-1

Listwa tnąca Schumacher posiada podwójne palce i zarazem są one podwójnie mocowane – chroni to listwę przed uszkodzeniem i zpewnia jej swobodną pracę

12

Znana ze swojej niezawodności przekładnia Schumacher pracuje z bardzo dużą częstotliwości cięcia co zwiększa jeszcze bardziej wydajność całego kombajnu od samego początku procesu zbioru

13-1

Ślimak nagarniacza o dużej średnicy zapewniający płynne przenoszenie ściętego materiały do przenośnika pochyłego

Najwyższej jakości przyrząd żniwny PowerFlow

Wszechstronny, sprawdzony przyrząd żniwny Fendt PowerFlow od ponad 35 lat zapewnia najwyższą wydajność zbioru zbóż, rzepaku i soi. Szerokość robocza przyrządu wynosząca 5,50 m oraz duży odstęp między listwą tnącą a podajnikiem ślimakowym ułatwiają zbiory. Płynny transport zapwenia równomierne obciążenie młocarni zbożem podawanym kłosami do przodu niezależnie od typu uprawy.

Nowatorska kontrola przyrządu żniwnego

Skoncentruj się na prowadzeniu kombajnu. Kombajn Fendt 5225 E kosi zboże perfekcyjnie. Automatyczny system sterowania wysokością cięcia TerraControl działa w dwóch zakresach. W pierwszym zakresie płozy regulują wysokość cięcia od 50 mm do 180 mm. Drugim zakresem wysokości cięcia (100 mm do 500 mm) steruje czujnik na przenośniku pochyłym. Opcjonalny system AutoLevel automatycznie kompensuje nierówności terenu w zakresie do 8 procent.

Podsumowując:

 • Dzięki wytrzymałym, przykręcanym częściom koszty eksploatacji są niskie, a konserwacja nie jest pracochłonna
 • Wysokowydajny napęd listwy tnącej o prędkości do 1254 skoków/min
 • Nagarniacz o dużym zasięgu (nawet poniżej listwy tnącej)
 • Równomierne, stałe pobieranie materiału pozwala uzyskać najwyższą przepustowość
 • Wielozłącze stanowiące standardowe wyposażenie kombajnu przyspiesza podłączanie podczas zmiany pól
 • Dostępny inteligentny system sterowania Terra Control i opcjonalny Auto Level

NOWOŚĆ!!! Przystawka do zbioru kukurydzy FENDT!

Wysoka wydajność, kompaktowe wymiary

Przystawki Fendt CornFlowTM są dostępne dla sześciu lub ośmiu rzędów. Rozstaw rzędów wynosi 70 lub 75 cm. Te hedery do kukurydzy są sztywne lub składane – model ośmiorzędowy posiada szerokość transportową 3,5 m. Dlatego kierowca ma doskonałą widoczność do przodu. Wszystkie funkcje hederów są wygodnie obsługiwane za pomocą dźwigni wielofunkcyjnej z kabiny.

Przyspiesza zbiory i nie uszkadza ziarna

Fendt 5225 E to kombajn zbożowy nowej generacji, który jak żaden inny troszczy się o Twoje cenne ziarno. Niezależnie od tego, czy zbierasz z pola zboże, rzepak czy kukurydzę, dużej wydajności bęben młocarni o średnicy 600 mm w połączeniu z dużym klepiskiem gwarantuje intensywne, ale delikatne młócenie i oddzielanie.

Wysoki moment obrotowy i niska awaryjność.

Bęben młocarni w modelu 5225 E ma średnicę 600 mm, zapewniającą dużą bezwładność i wysoką wydajność. Osiem przeciwbieżnych cepów skutecznie oddziela ziarno podczas młócenia. Delikatna obróbka ziarna i słomy zapobiega powstawaniu uszkodzeń.

Powierzchnia klepiska kombajnu 5225 E jest jedną
z największych w tej klasie maszyn, co pozwala uzyskać wysoką wydajność zbiorów w jak najkrótszym czasie. Odpowiada za to różny rozstaw prętów klepiska: wąski rozstaw z przodu klepiska zapewnia intensywny omłot, a szerszy rozstaw w tylnej części pozwala zwiększyć wydajność oddzielania.

Przednia i tylna odległość klepiska od bębna młocarni regulowane są niezależnie

Idealna praca z obu stron: przednia i tylna szczelina klepiska są regulowane elektrycznie i niezależnie od siebie. Młocarnię można przystosować do każdych warunków zbiorów bez opuszczania wygodnej kabiny.

Wyświetlanie bieżących ustawień

Dokładne ustawienia klepiska są dostępne po lewej stronie fotela operatora.

Wymienne klepisko dzielone

Oprócz solidnego klepiska standardowego oferujemy także opcjonalne klepisko dzielone, które pozwala szybko dostosować kombajn 5225 E do różnych rodzajów upraw. Przedni segment klepiska można łatwo wymontować i wymienić przez chwytacz kamieni.

W klepisku dzielonym można zamontować jeden z dwóch dostępnych segmentów przednich: z odstępami 14 mm do zbioru zbóż i z odstępami 24 mm do zbioru kukurydzy

Wysokowydajne, zamknięte wytrząsacze

Po przejściu przez młocarnię słoma jest podawana na wytrząsacze o długości 4,25 m i skoku 150 mm. Cztery stopnie o wysokości 250 mm tworzą luźną warstwę słomy rozłożoną na dużej powierzchni, co pozwala efektywnie oddzielić pozostałe ziarno. Zamknięte wytrząsacze równomiernie rozprowadzają ziarno na całej szerokości podsiewacza, przygotowując je do skutecznego oddzielania.

Tak zwane aktywne, otwarte tylne ściany stopni wytrząsacza dodatkowo poprawiają oddzielanie końcowe

Podsumowując:

 • Bęben młocarni o średnicy 600 mm pracuje równomiernie i nie uszkadza słomy
 • Wydajne klepisko z różnym rozstawem prętów
 • Dzielone klepisko umożliwia szybką wymianę przy zmianie uprawy
 • Szczelina z przodu i tyłu klepiska i inne ustawienia regulowane z kabiny
 • 4 wysokie stopnie i skok 150 mm zapewniają doskonałe wytrząsanie słomy
 • Potężne i trwałe wytrząsacze równomiernie rozprowadzają oddzielone ziarno na podsiewaczu

Znakomicie rozdrobniona słoma, najczystsze ziarno

Wysokowydajny rozdrabniacz słomy

Nowy kombajn Fendt serii E jest standardowo wyposażony w czterorzędowy rozdrabniacz zawierający 52 noże. Podwójnie ząbkowane noże oraz dowolnie regulowana stalnica (także ząbkowana) zapewniają wysoką i równomierną wydajność rozdrabniania. Długość uzyskiwanej sieczki można regulować odpowiednio do potrzeb.

Najlepszy system czyszczący

Kombajn Fendt 5225 E ma jedno z największych sit w tej klasie maszyn, a dzięki temu zapewnia najwyższą wydajność czyszczenia. Dzielony na sekcje system czyszczący, z wysokimi przegrodami na górnych i dolnych sitach, równomiernie rozprowadza mieszaninę ziarna i plew po całym obszarze czyszczenia, nawet podczas pracy na zboczach. Rozwiązanie to, w połączeniu z kierowanym strumieniem powietrza w poszczególnych sekcjach, zapewnia najwyższą możliwą wydajność czyszczenia.

Sita HC

Specjalna powierzchnia sit HC (wysokiej wydajności) umożliwia optymalny obieg strumienia powietrza i sprawne czyszczenie. Sita HC cechują się wysoką tolerancją i rzadko wymagają regulacji. Skutecznie oddzielają nawet krótką i kruchą słomę. Opcjonalny system umożliwia elektryczne regulowanie sit z kabiny operatora.

Inteligentny system powtórnego omłotu

System ten podaje niewymłócone kłosy z powrotem do bębna młocarni. Odbywa się to równomiernie i bardzo delikatnie, ponieważ podajnik umieszczony nad bębnem młocarni rozprowadza materiał na całej szerokości młocarni. Opcjonalny wskaźnik w kabinie informuje o ilości powracającego materiału.

Regulowana w trzech pozycjach płyta rozdrabniacza z profilem ciernym lub gładkim.

Precyzja w standardzie: rozdrabniacz z regulowaną płytą jest standardowym wyposażeniem kombajnu i zapewnia równą długość siekanej słomy.

Dźwignia przełączania

Wystarczy przesunąć dźwignię, aby przełączyć między trybem rozdrabniania a trybem pokosu.

Elektrycznie regulowane kierownice rozdrabniacza

Elektryczna regulacja kierownic rozdrabniacza jest dostępna opcjonalnie

Rozrzutnik plew

Dodatkowo: rozrzutnik plew o wielu nastawach z dwoma wirnikami (opcjonalny)

Informacje o stratach

Straty na wytrząsaczach i sitach są wyświetlane w postaci dwóch wykresów słupkowych w terminalu
Agritronic Plus.

Podsumowując:

 • System czyszcący dzielony na sekcje z wysokimi przegrodami zapewnia optymalną sprawność czyszczenia nawet na zboczach
 • Długi podsiewacz zapewnia optymalne oddzielanie mieszaniny ziarna i plew
 • Elektrycznie regulowane sita HC (wysokiej wydajności) zapewniają dużą przepustowość i skuteczność czyszczenia
 • Regulowana dmuchawa wialni generuje stały i równomierny strumień powietrza
 • Szybkie przełączanie między trybami rodrabniania i pokosu
 • Dostępny opcjonalny czujnik niedomłóconego materiału

Zbiornik na ziarno o dużej pojemności i potężny napęd

Wydajność non-stop

Zbiornik na ziarno kombajnu Fendt 5225 E ma pojemność 6500 litrów i jest jednym z największych na rynku. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści. Im mniej przerw podczas zbiorów, tym większa pewność, że cenne ziarno dostarczone na miejsce rozładunku będzie suche. A kiedy po długiej pracy zajdzie konieczność rozładowania ziarna z zbiornika, kombajn będzie gotowy do pracy w około 80 sekund, ponieważ duży podajnik rozładowuje ziarno z wydajnością 85 litrów na sekundę.

Wygodny górny rozładunek

Górny system rozładunku w kombajnach serii E umożliwia ładowanie ziarna na przyczepy o wysokości do 4,20 m. Dużych rozmiarów okno z tyłu kabiny umożliwia ciągłą obserwację rozładunku i kontrolowanie jakości ziarna w zbiorniku. Przez specjalny otwór w zbiorniku można szybko pobierać próbki ziarna. Otwarcie pokryw zbiornika chroniących ziarno przed deszczem umożliwia łatwy dostęp do osłon konserwacyjnych wewnątrz zbiornika.

Widok do zbiornika ziarna z fotela operatora

Drzwiczki do pobrania próbki ziarna

Silnik AGCO Power

Technologia SCR – oszczędna i ekologiczna

W kombajnie 5225 E polegamy na wpływającej na obniżenie zużycia paliwa technologii SCR (selektywnej redukcji katalitycznej), która zapewnia zgodność z najnowszymi normami dotyczącymi emisji spalin (Tier4final/Stage 4). Technologia ta polega na przepuszczaniu spalin przez roztwór mocznika. Pozwala to znacznie ograniczyć emisję cząstek stałych, w tym dwutlenku węgla, a przy tym zmniejsza zużycie paliwa i podnosi żywotność całego silnika.

Podsumowując:

 • Zbiornik na ziarno o dużej pojemności ogranicza liczbę postojów i oszczędza czas.
 • Łatwy dostęp usprawnia czyszczenie i przystosowywanie do innych upraw
 • Nowoczesny sześciocylindrowy silnik AGCO Power o mocy maksymalnej 218 KM
 • Najnowsza technologia SCR z systemem AdBlue ogranicza zużycie paliwa i emisję spalin
 • Zbiornik paliwa o dużej pojemności umożliwia długotrwałą pracę bez konieczności uzupełniania: 450 l (diesel) i 80 l (AdBlue)
 • Trzybiegowa przekładnia, napęd hydrostatyczny, opcjonalny napęd dla tylnej osi

Sprawna praca w przyjemnym otoczeniu

Długi dzień pracy byłby niezwykle uciążliwy bez wygodnej pozycji siedzącej. Pneumatycznie amortyzowany fotel operatora i regulowana kolumna kierownicy zapewniają wygodne stanowisko do pracy. To samo dotyczy fotela pasażera.

Ergonomicznie ukształtowana dźwignia wielofunkcyjna umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie napędem hydrostatycznym. Wszystkie funkcje żniwne można obsługiwać jedną ręką.

Terminal Agritronic Plus

Terminal Agritronic Plus to centrum sterowania, dzięki któremu kombajn Fendt jest zawsze pod pełną kontrolą operatora. Terminal jest łatwy w obsłudze i wyświetla wszystkie najważniejsze informacje na przejrzystym panelu. Terminal Agritronic Plus jest standardowym wyposażeniem maszyny i wspomaga zadania takie jak regulowanie prędkości pracy bębna młócącego, monitorowanie ilości skoszonych hektarów oraz automatyczna kontrola wysokości cięcia przyrządu żniwnego.

Konsola boczna – Twoja prawa ręka

Za pomocą wygodnie rozmieszczonych elementów konsoli bocznej można elektrohydraulicznie uruchamiać przyrząd żniwny i zespół młócący oraz rozładunek zbiornika ziarna. Wystarczy jeden ruch ręki, aby regulować ustawienia klepiska i dmuchawy oraz sterować dostępnym opcjonalnie napędem na wszystkie koła i innymi podstawowymi funkcjami kombajnu.

Cechy, które zapewniają komfort operatora:

Praca w nocy – górny zestaw oświetlenia

Zestaw silnych lamp pozwala sprawnie pracować również po zmroku.

Bezpośredni widok na listwę tnącą

Wszystko w zasięgu wzroku – doskonale rozplanowanie kombajnu zapewnia widok z kabiny na cały przyrząd żniwny

Agritronic Plus

Terminal Agritronic Plus na bieżąco wyświetla w jednym miejscu przegląd wszystkich najważniejszych informacji o pracy kombajnu.

Dźwignia wielofunkcyjna

Sterowanie kierunkiem jazdy, ustawieniem przyrządu żniwnego, ustawieniem i prędkością obrotową nagarniacza oraz wychyleniem i składaniem rury rozładunkowej zbiornika ziarna – jedną ręką

Elektrycznie regulowane lusterko i lusterko szerokokątne

Duże, elektrycznie regulowane i ogrzewane lusterka oraz opcjonalne lusterko szerokokątne zapewniają doskonałą widoczność otoczenia kombajnu

 • Komfortowo wyposażona, klimatyzowana i ogrzewana kabina
 • Pneumatycznie amortyzowany fotel operatora zapewnia przyjemną jazdę
 • Ergonomiczna dźwignia wielofunkcyjna pozwala na precyzyjne sterowanie
 • Terminal Agritronic Plus zapewnia łatwą i bezpieczną kontrolę nad kombajnemTerminal Agritronic Plus zapewnia łatwą i bezpieczną kontrolę nad kombajnem
 • Konsola boczna zawiera wygodnie rozmieszczone elementy sterujące
 • Optymalna pozycja fotela zapewnia doskonałą widoczność całego otoczenia kombajnu

Smarowanie, sprawdzone, gotowe!

Łatwy dostęp

Wszystkie punkty konserwacyjne w kombajnach serii E są łatwo dostępne i zaopatrzone w duże otwierane pokrywy. Poszczególne smarowniczki zostały zgrupowane w centralnych punktach smarowania, dostępnych dla osoby stojącej
na ziemi. Specjalne naklejki zawierają informacje o wymaganej częstotliwości smarowania. Główna skrzynka elektryczna jest łatwo dostępna z pomostu operatora.

Długi okres eksploatacji

Nowe kombajny Fendt serii E są niezawodne i opłacalne w eksploatacji. Wysoka trwałość, mała częstotliwość zabiegów konserwacyjnych i niskie koszty naprawy sprawiają, że nadają się idealnie dla rodzinnych gospodarstw rolnych. To kombajn, który stanie się pełnoprawnym członkiem.

Centralne punkty smarowania

Sprawdzanie poziomu płynów

Czyszczenie filtra powietrza