Faresin industries to producent, którego siedziba znajduję się w Breganze (Vincenza, Włochy). Swoją popularność na rynku rolniczym zdobył budując paszowozy (również samojezdne) oraz ładowarki teleskopowe głownie na potrzeby rolnictwa, ale także dla branży przemysłowej i budowlanej. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1973 roku przez Sante Faresin. Dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów, która przekłada się na niezwykłą żywotność konstrukcji, oraz unikalnym i zaawansowanym rozwiązaniom technicznym firma dynamicznie się rozwija, a jej produkty dostępne są na każdym kontynencie.

W 2018 roku w Tarnowie Podgórnym podpisana została umowa o współpracy między firmą Faresin Industries a spółką Korbanek.

Zmian wśród oferowanych przez firmę Korbanek maszyn ciąg dalszy. Do grona nowo obecnych marek w ofercie dystrybutora z Tarnowa Podgórnego tj. Rostselmash czy Arbos dołącza włoski Faresin, znany przede wszystkim z produkcji wozów paszowych. W związku ze strategicznymi zmianami w sieci dystrybucji musieliśmy podjąć decyzje o dołączeniu do oferty nowych ładowarek od dostawcy, który da nam na nią wyłączność. Potrzebowaliśmy również maszyn od producenta, który ma ambicje ciągle je ulepszać, a ta ambicja w firmie Faresin działa – wyjaśnił Paweł Korbanek.

W ofercie spółki Korbanek dostępna będzie cała gama ładowarek Faresin, od najmniejszych modeli 6.26 (w nomenklaturze firmy pierwsza cyfra oznacza zasięg wysięgnika, a dwie kolejne udźwig, a więc w tym przypadku jest to odpowiednio 6 m i 2,6 t) poprzez modele kompaktowe (7.30 i 9.30) i średniej klasy (od 7.30 do 11.35) do ciężkich maszyn dla największych gospodarstw i zastosowań w budownictwie (od 9.55 po 17.45).

Ładowarki, w zależności od modelu, wyposażone są w silniki Yanmar lub Deutz, a producent oferuje różne wersje wyposażenia, m.in. umożliwiające transport z przyczepami czy pracę z narzędziami dzięki montażowi tylnego WOM-u.

Faresin Industries Spa to przedsiębiorstwo, które projektuje, produkuje i sprzedaje na całym świecie wozy paszowe dla sektora zootechniki oraz ładowarki teleskopowe używane w branży rolniczej, przemysłowej oraz budowlanej.

Firma, którą Sante Faresin założył w 1973 roku, łaczy tradycję solidnego, rodzinnego zarządzania firmą z dynamiczną aktywnością oraz nowoczesnością wielkiego przedsiębiorstwa o charakterze międzynarodowym, które jest dziś obecne na każdym kontynencie z własną siecią filii, dystrybutorów oraz sprzedawców. Przez pierwsze lata działalności Faresin zajmowała się produkcją części m.in. do kombajnów Laverda, aby w 1983 roku stworzyć pierwszy wóz paszowy. W 2002 roku na podstawie umowy partnerskiej z francuskim Haulotte oferta firmy została wzbogacona o ładowarki teleskopowe, które z powodzeniem produkowane są do dziś.

Firma Faresin zatrudnia obecnie ok. 160 pracowników. Prawie 98 proc. jej produkcji trafia na eksport w tym m.in. do krajów europejskich, USA, Kanady, Australii i Rosji.

Kilkudziesięcioletni Know-how opracowany przez Faresin Industries polega na byciu marką, która jest synonimem zaufania, rozwoju technologicznego oraz wykwalifikowanego wsparcia w postaci skutecznego serwisu oraz obsługi posprzedażnej (Serwis i Dział Części Zamiennych).

Breganze – siedziba Faresin słynie również z wysokiej jakości wina o tej samej nazwie. Piwnice Breganze znane są z produkcji doskonałych win, o tradycyjnym smaku tego miejsca.

Każdego dnia twórz siebie na nowo, aby stawiać czoła wyzwaniom, które przyniesie jutro” – to motto Prezesa Sante Farezin. Receptą na sukces Faresin jest doskonałość i autentyczność.