ARBOS ROCK

Pługi dłutowe ARBOS serii ROCK zostały zaprojektowane i wykonane, by spełnić potrzeby użytkownika na glebach zwięzłych oraz, gdy na glebie występują resztki pożniwne.

Zastosowana stal o wysokiej wytrzymałości i specjalna konstrukcja o połączeniach śrubowych sprawiają, że głębosze ROCK nadają się do pracy w najtrudniejszych warunkach. Każdy z zębów jest wyposażony w odpowiednio dopasowane zabezpieczenie śrubowe i szybko demontowalną końcówkę. Dodatkowo może zostać doposażony w osłony (deflektory) dla zapewnienia lepszego spulchniania gleby.
Dzięki znacznej wysokości zębów od podłoża i odpowiednio proporcjonalnej odległości między nimi, zapewniają idealne mieszanie gleby i swobodny przepływ gleby w kierunku wewnętrznej części zrywaka bez zatykania, nawet przy pracy na maksymalnej głębokości.
Rozstaw zębów maszyny można łatwo zmienić, aby najlepiej odpowiadał potrzebom najbardziej wymagających użytkowników.

Silne pługi dłutowe ROCK

Nawet w warunkach pracy, w których występuje znaczna ilość resztek pożniwnych w szczególnie ciężkich warunkach glebowych, kotwy nie wpływają negatywnie na doskonałą wydajność pługa dłutowego ROCK. W rzeczywistości, dzięki znacznej wysokości od podłoża i odległości między rzędami zębów, gwarantowane jest odpowiednie dopasowanie gleby do gruntu oraz swobodny przepływ gleby pomiędzy zębami bez powodowania jakichkolwiek przeszkód, nawet podczas pracy na maksymalnej głębokości.

Głębosz ROCK może być również używany w wersji bez wałów. Tylne wały są wyposażone w siłownik hydrauliczny i równoległobok, co zapewnia szybką i precyzyjną regulację głębokości roboczej. Specyficzna budowa ramy, do której przymocowane są wały umożliwia operatorowi zmianę odległości między tymi wałami, to ważne rozwiązanie techniczne pozwala dostosować maszynę do wszystkich warunków glebowych.

Przeciwbieżne wały zębate

Szczególna budowa ramy, na której umocowane są wały umożliwia operatorowi zmianę odległości między tymi wałami, to ważne rozwiązanie techniczne pozwala dostosować maszynę do wszystkich warunków glebowych.

1. Hydrauliczna regulacja głębokości wałów
2. Mechaniczna regulacja odległości wałów
3. Mechaniczna regulacja ustawienia wałów.

Podwójny wał jest zalecany do przygotowywania minimalnego przygotowania warstwy siewnej. Służy do rozbicia brył ziemi podniesionych przez zęby głębosza. Bryły znajdujące się niżej zostaną rozdrobnione przez pierwszy wał, natomiast drugi rozbije grudki za pomocą kolczastych zębów. Dostępne są następujące modele :

Dostępne dłuta

Ząb BLAST: Idealny do wykorzystania na maksymalnej głębokości, a następnie kruszenia brył przemieszczanych przez główną standardową końcówkę. Trójkątne ostrze wykonuje pierwsze zerwanie większych brył, podczas gdy boczne deflektory powodują kolejne cięcie i podnoszą mniejsze bryły lub wcześniej rozbite.

Ząb WINGS: Skrzydła umieszczone w dolnej części kotwy i przylegające do końcówki ułatwiają rozrywanie gleby na najniższym poziomie. Są zatem odpowiednie, gdy pług dłutowy ma być używany do prac bardziej “powierzchniowych”.

Budowa zęba roboczego z dłutem – naciśnij obrazek żeby go powiększyć

Podstawowe dane techniczne dostępnych modeli

Model ROCK M2

Wysokość między ramą a podłożem: 78 cm
Szerokość pracy: 250/350
Ilość zębów: 5/7
Głębokość pracy: do 55cm
Zapotrzebowanie mocy (KM) od 130 do 220
Zabezpieczenie śrubowe
Szybkowymienna końcówka
Osłona chroniąca przed zużyciem
Regulowana odległość między zębami
Kategoria współpracującego ciągnika: od II do III
Podwójny wał (opcja): od Ø160mm

Model ROCK M3

Wysokość między ramą a podłożem: 78 cm
Szerokość pracy : 250/300/400
Ilość zębów : 5/7/9
Głębokość pracy: do 65cm
Zapotrzebowanie mocy (KM) od 150 do 400
Zabezpieczenie śrubowe
Szybkowymienna końcówka
Osłona chroniąca przed zużyciem
Regulowana odległość między zębami
Kategoria współpracującego ciągnika: od IIIN do IV
Podwójny wał (opcja): od Ø220mm