Hasło przewodnie marki brzmi “Twoja przyszłość jest naszą przyszłością” i dlatego też Arbos zaangażowany jest w ciągły proces innowacji technologicznych w celu poprawy jakości nowoczesnej produkcji rolnej. Firma poszukuje rozwiązań, które chronią środowisko i zapewniają postęp w globalnym i złożonym świecie, dzięki temu potrafi zaspokoić nowe potrzeby żywieniowe człowieka, efektywnie wykorzystując zasoby bazujące na naturalnych cyklach biologicznych. Koncentrując się na rozwoju rolnictwa i bazując na najnowocześniejszych technologiach, oferuje innowacyjne rozwiązania o doskonałej opłacalności. Innowacje oznaczają trwałość, ale również prostotę, a uproszczenie i prostota są nadal synonimem poprawy.

Historia marki Arbos sięga aż XIX wieku kiedy to rodzina Bubba zaczyna produkować w swoim w warsztacie w Santimento we Włoszech najpierw młocarnię (1896r.), osprzęt, a następnie ciągniki z silnikami średnioprężnymi. Rodzina Bubba w 1952 przejmuje fabrykę rowerów Arbos i od tej pory Arbos zaczyna produkować również kombajny. Po przejęciu przez Amerykanów w 1964 roku Arbos zaczyna się jednoznacznie kojarzyć z jakością wykonania i innowacją, która przyczyniła się do rozwoju rolnictwa za sprawą m.in. słynnych kombajnów Arbos.
Pomimo doskonałych produktów firma została zamknięta w 1994 roku po to aby wskrzesić swoją działalność w 2015 roku z nowym kapitałem i dostępem do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Ciągniki, kombajny i maszyny towarzyszące Arbos to połączenie renomy, tradycji, nowoczesności i innowacyjności.

Wizja firmy Arbos to doskonałe połączenie wartości marki już uznanej w przeszłości – jakość, technologia, wydajność to wytyczne, które charakteryzowały cały etap projektowania nowych produktów: Innowacje technologiczne dostępne dla wszystkich klientów szukających produktu o doskonałym stosunku ceny do jakości.