» Ładowacz FE EcoLine

 
Ładowacze czołowe STOLL FE EcoLine do ciągników 4-cylindrowych do mocy 110 KM

  1. Dużo siły, niska masa własna, dzięki wykonaniu z wysokogatunkowej stali
  2. Prosta a zarazem wytrzymała konstrukcja
  3. Optymalne kąty nabierania i wysypu
  4. Wysokość unoszenia do 4,08 mECOLINE FE - bezpieczna standardowa technika w wysokowartościowej jakości STOLL.

Stabilna rama szybkiej wymiany (do wyboru Euro albo Skid Steer). Obsługa ryglowania i odryglowania sworzni na narzędziowej ramie szybkiej wymiany następuje jako bezpieczna obsługa od zewnątrz.Nie trzeba sięgać w niebezpiecznej strefie pomiędzy dźwigarami. Jest łatwo i bezpiecznie.


Wsporniki zapewniają bezpieczną stabilność


System odstawiania ze stabilnymi wspornikami został specjalnie skonstruowany i rozwinięty dla ładowacza czołowego EcoLine. Do obsługi nie jest konieczne żadne narzędzie. Do rozłożenia należy po prostu poluzować sworzeń i zablokować wsporniki tym samym sworzniem we właściwej pozycji odstawiania. Złożenie odbywa się po prostu w odwrotnej kolejności.W złożonym stanie wsporniki przylegają ciasno do dźwigara wahacza.Wszystkie miejsca łożysk tulejowane

To jest w firmie STOLL rzecz oczywista. Aby wszystko dobrze przebiegało i było jak „nasmarowane“, musi być też tulejowane; wszystkie miejsca łożysk z tulejami łączącymi z tworzywa są tulejowane i smarowane od zewnątrz – wysokie codzienne bezpieczeństwo na wiele godzin trudnego użytkowania ładowacza.


Dobre kąty nasypu i wysypu

To była już zawsze mocna strona wszystkich konstrukcji STOLL. Aby szufla była porządnie pełna, potrzebny jest dobry kąt nasypu przy podłożu. Do opróżniania w najwyższej pozycji szufla musi się tak mocno odchylić do wysypu, aby nawet kleisty ładunek całkowicie zsunął się z szufli.
 

  Sterowanie ładowaczem - joystick mechaniczno-elektryczny - standard

Sterowanie ładowaczem odbywa się poprzez dźwignie umieszczoną w kabinie ciągnika po prawej stronie kierowcy w wygodnej odległości co daje wysoki komfort obsługi i umożliwia dokładny, bezpieczny załadunek.

5 funkcji podstawowych:
• Ładowacz PODNOSZENIE
• Ładowacz OPUSZCZANIE
• Narzędzie NABIERANIE
• Narzędzie WYSYP
• Ładowacz POZ. PŁYWAJĄCA

Dwoma przyciskami dźwigni można sterować dodatkowymi funkcjami hydraulicznymi zależnie od narzędzi hydraulicznych – sterowanie 3 i 4 układem hydraulicznym ładowacza
 
Szybkozłącze HYDRO FIX – opcja


Hydrauliczne połączenie ciągnika i ładowacza dokonywane jest w wersji standardowej, przez szybkozłącza. Barwne oznakowanie poszczególnych przyłączy, wyklucza pomyłki. Większy komfort oferuje złącze hydrauliczne HYDRO-FIX. W jednym zespole zgromadzono 4 przyłącza dołączane, lub odłączane równocześnie. HYDRO-FIX dostarczany jest także do szybkiego łączenia narzędzi z 3, lub 4 obwodem sterowania 
  Wsporniki zabezpieczające – „stopy podporowe” - standard

Beznarzędziowa obsługa, bezpieczne odstawianie, samoblokujące, automatyczne ustawienie wysokości na zapadkach. Wsporniki zabezpieczające składają się podczas pracy ciasno w słupki - dając więcej przestrzeni pod uniesionym ładowaczem, do załadunku wysokich przyczep. 
  Proste ryglowanie narzędzi - standard

Ryglowanie automatyczne, kontrola z fotela kierowcy. Bezpieczne odryglowanie od zewnątrz 
  Szybki system zaczepiania ładowacz do ciągnika - standard

Tysiąckrotnie sprawdzony system najazdowy STOLL pozwala zaczepiać lub odczepiać ROBUST F bez trudu i w krótkim czasie. Do rozkładania i składania wsporników, nie używa się żadnych narzędzi - nie ma tu też żadnych luźnych sworzni i zawleczek. Ta czynność jeszcze nigdy nie była tak prosta !!!