» Wozy/mieszalniki paszowe JeantilOferujemy Państwu pełną gama mieszalników ślimakowych (wozów paszowych) Jeantil o objętościach od 8 do 41 m³. Zwarta i solidna konstrukcja - pasza z mieszalnika moze być kierowana bezpośrednio do wyładunku, taśmy wyładunkowe, jak równiez maszyny mogą być wyposazone w dmuchawy pasz.

Wozy paszowe Jeantil można podzielić w zależności od szerokości zbiornika na dwie grupy. Pierwsza to wozy ze zbiornikiem o szerokości 2,2 m, których pojemność wynosi od 8 do 20 m3. Drugą grupę stanowią maszyny o szerokości zbiornika 2,4 m i pojemności od 9 do 41 m3.

Rama nośna wykonana jest z prostokątnych profili zamkniętych i typu „C", dzięki czemu resztki paszy i brudu nie zostają na maszynie co może być przyczyną korozji. Tak wykonany szkielet ma zapewnić sztywność i odporność na różnego rodzaju naprężenia, a jednocześnie stanowi pewne podparcie zbiornika.

Zbiornik na paszę jest od góry standardowo zakończony stożkiem, który ograniczona wysypywanie paszy włóknistej podczas mieszania, a jednocześnie powoduje zawracanie rozdrobnionego materiału do środka mieszalnika.

Wozy paszowe Jeantil mogą posiadać 1, 2 lub 3 pionowe ślimaki w zależności od ich pojemności. Charakterystyczna (stopniowana, nie gładka) budowa ślimaka, sprawia że pasza jest intensywnie mieszana. Na każdym ślimaku jest po siedem noży z regulowanym kątem natarcia, hartowanymi węglikiem wolframu.

Skok ślimaka wynosi 500 mm i jest dostosowany do wszystkich rodzajów paszy. Każdy ślimak wyposażony jest w 7 noży z regulowanym kątem natarcia, hartowanych węglikiem wolframu. W dolnej części znajdują się dwa noże wygarniające, ustawione naprzeciw siebie, które płynnie wygarniają pasze ze zbiornika. Jeantil ma do wyboru wiele rodzajów przekładni. Możliwy jest wybór obrotów silnika od 18 do 43 obr/min. Najczęściej jednak stosowana jest przekładnia dwubiegowa, która pozwala na obroty ślimaka 18/33 obr/min.

Najprostsze wozy paszowe sterowane są bezpośrednio z hydrauliki ciągnika ale dostępne jest też sterowanie elektrohydrauliczne za pomocą panelu, który zwiększa komfort obsługi oraz zmniejsza zapotrzebowanie wyjść hydraulicznych w ciągniku.

Programowalna waga, z dużym czytelnym wyświetlaczem, umieszczona jest z przodu wozu na specjalnym uchwycie, który umożliwia regulację jej położenia. Sygnał do wagi przesyłany jest z trzech, czterech lub sześciu czujników ważących w zależności od modelu i wielkości wozu.
Najprostszą metodą zadawania paszy jest zastosowanie w zbiorniku bezpośredniego otworu wysypowego.

Okna wyrzutowe mogą znajdować się z przodu po prawej stronie lub z tyłu po lewej. W opcji można doposażyć wóz w drugi wysyp albo przenośnik poprzeczny co ułatwia jego dopasowanie do warunków technicznych panujących w oborze. Należy także wspomnieć, że mieszalniki mogą być wyposażone w podajnik taśmowy, który rozdziela paszę na prawą lub lewą stronę.

 
Krótka charakterystyka wozów paszowych Jeantil:


 
Pionowy mieszalnik ślimakowy: MVV 10 ND (wyrzut bezpośredni)
 
 
Pionowy mieszalnik ślimakowy: MVV 12 D (wyrzut bezpośredni)
 
 
Pionowy mieszalnik ślimakowy: MVV 20 ND (wyrzut bezpośredni)
 
 
Pionowy mieszalnik ślimakowy: MVV 20 NC (wyrzut lewy / prawy)
 
 
Pionowy mieszalnik ślimakowy: MVV 20 NP (mieszalnik z dmuchawą)
 
 
Pionowy mieszalnik ślimakowy: MVV 12 P (mieszalnik z dmuchawą)
 
 
Pionowe mieszalniki ślimakowe: MVV 41 C (wyrzut lewy / prawy)
   Mieszadło ślimakowe Jeantil