» Fendt


Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników. Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku.

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt.
 
Ciągniki rolnicze FENDT to synonim najbardziej zaawansowanej technologii. Wysoka jakość wykonania i niezawodność ciągników są uznawane na całym świecie. Z Fendtem mają Państwo pewność wykorzystywania najbardziej zaawansowanej technologii. Opłacalność ciągnika Fendt Vario obejmuje pełne spektrum różnych kryteriów: fachowe doradztwo sprzedawców, serwis techniczny zapewniany przez kompetentnego dealera i regularna konserwacja sprzętu wpływają na zachowanie wartości ciągnika. Nasz cel jest jasny: zwiększyć Państwa opłacalność zarówno w polu jak i w transporcie.
 
Kombajny zbożowe FENDT to niezawodne, łatwe w obsłudze maszyny do zbioru zbóż, rzepaku, kukurydzy oraz wielu innych roślin. Idealnie spełniają wymagania stawiane przez gospodarstwa rolne oraz przedsiębiorców świadczących usługi. Kombajn łączy wydajność i niezawodność, oraz niskie koszty eksploatacji. Fendt oferuje Państwu szeroki pakiet wyposażenia dla wszystkich serii . Tak wysokie wyposażenie umożliwi Wam efektywne żniwa przy niskich kosztach eksploatacyjnych i czystym zbieranym plonie w zbiorniku.


Sieczkarnie Fendt Katana sumują rozwiązania techniczne dające niezaprzeczalną przewagę technologiczną. Wysokowydajny system 6 walców zasilających napędzanych hydraulicznie, największy na rynku bęben rozdrabniający, innowacyjny zgniatacz ziarna w kształcie litery "V", mocny silnik, terminal Vario, hydrauliczna amortyzacja tylnej osi, komfortowa kabina i wiele innych rozwiązań sprawia, że sieczkarnia Fendt jest niezawodną i wydajną maszyną.


Prasy zwijające Fendt są zaprojektowane do intensywnego i profesjonalnego zastosowania, w ciągu wielu dni ciężkiej pracy, przede wszystkim tam gdzie liczy się wydajność. Nowa generacja pras zwijających marki Fendt, łączy w sobie wiedzę zbieraną w ciągu wielu lat, gwarantując niezawodność pracy nawet w najcięższych warunkach. Prasy te są idealnym rozwiązaniem dla użytkowników szukających pras wydajnych, a zarazem tanich w eksploatacji. Ich prosta konstrukcja zapewnia wysoką wydajność przy zbiorze słomy i siana.


Prasy kostkujące Fendt są produkowane we fabryce należącej od roku 2000 w całości do koncernu Agco. Przed prawie 30 laty fabrykę w Hesston, w USA, opuściła pierwsza prasa kostkująca. W ten sposób położono kamień węgielny pod jedną z najbardziej udanych historii w dziedzinie techniki zbiorów. 
Perfekcyjny! ... po prostu FENDT!