» McHale

 


McHale jest firmą rodzinną, stworzoną przez braci Padraica i Martina McHale. Przez ostatnie 30 lat firma opracowała szeroką serię specjalistycznych maszyn rolniczych, koncentrując się przede wszystkim na prasach oraz owijarkach do bel okrągłych i kwadratowych z kiszonką oraz okrągłych bel siana i słomy.

Firma McHale prowadzi badania, projektuje i przeprowadza próby swoich specjalistycznych pras i owijarek biorąc pod uwagę wymagania klientów końcowych. Podczas fazy projektowania i opracowywania wszystkie maszyny są rygorystyczne testowane przez klientów końcowych, czyli przez rolników i podwykonawców z Irlandii, Anglii, Szkocji, Walii, Skandynawii i Nowej Zelandii.

Po zakończeniu testów firma McHale wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki laserowej i robotyki przy produkcji swojej gamy specjalistycznych pras i owijarek. Produkcja maszyn, która podlega stałemu nadzorowi w zakresie jakości, odbywa się w specjalnie wybudowanych do tego celu fabrykach w Irlandii i na Węgrzech. Jedną z najważniejszych cech fazy produkcji jest całkowita identyfikowalność wszystkich użytych części składowych maszyny oraz to, że działanie każdej maszyny przed opuszczeniem fabryki firmy McHale jest odpowiednio przetestowane, sprawdzane i skalibrowane.


Produkty McHale


Prasoowijarka FUSION 3

W ciągu ostatnich 10 lat, rolnicy zmuszeni zostali do dramatycznego cięcia kosztów. W odpowiedzi na to firma McHale wprowadziła na rynek prasoowijarkę McHale Fusion 3, która łączy ze sobą dwie tradycyjnie oddzielne funkcje rolowania oraz owijania beli w jedną operacje, która może być wykonywana przez jednego operatora i jedną maszynę w tym samym czasie. Główny nacisk przy projektowaniu prasoowijarki Fusion 3 kładziono na wysoką wydajność i niezawodność, dzięki którym nie ma ona sobie równych.
     
Prasa rolująca stałokomorowa

Wśród pras McHale stałokomorowych znajdziecie Państwo 3 modele F5400, F5500 i F5600.
Model McHale F5400 to prasa rolująca nietnąca. Maszynę wyposażono w rotor w kształcie gwiazdy, który zapewnia szybki i sprawny transport zebranego materiału do komory prasującej, co maksymalizuje pracę i wydajność prasy.
Prasa rolująca F5500 to maszyna wyposażona w mnóstwo przydatnego sprzętu i jednocześnie wystarczająco wytrzymała, aby poradzić sobie z pracą na najtrudniejszych terenach i z najtrudniejszymi plonami.
F5000 wyposażona jest w zawór sterownia wyczuwającego obciążenie oraz terminal sterowania Expert plus, który czyni proces prasowania w pełni zautomatyzowanym. Natychmiast po uformowaniu beli jest ona automatycznie wiązana. Następnie tylna klapa otwiera się automatycznie wyrzucając gotową, mocno zbitą bele, po czym klapa automatycznie zamyka się i nabiera odpowiednie ciśnienie.
 
     
  Prasa rolująca zmiennokomorowa

Seria pras rolujących do bel okrągłych i kwadratowych zdolna do pracy na najtrudniejszych powierzchniach jest znana na całym świecie ze swojej niezawodności, wytrzymałości, innowacyjności oraz bardzo dobrym stosunkiem wartości do ceny.
     
Owijarki do bel kwadratowych

Stanowią je dwa modele - 998 i 995TSR.
Model 998 jest unikalną owijarką do bel kwadratowych, która potrafi dzięki swojemu systemowi przenośnika taśmowego pracować nad trzema belami jednocześnie.
W pełni zautomatyzowana zdalnie sterowana zaczepiana owijarka do bel kwadratowych z jednym podajnikiem foli McHale 995TSR jest praktyczną i wszechstronna maszyną do owijania dużych bel kwadratowych.
 
 
     
  Owijarki do bel okrągłych

Znajdziecie tutaj Państwo aż 9 różnych modeli owijarek do bel okrągłych. Owijarki do bel okrągłych McHale oferują idealne połączenie wypróbowanych technologii oraz solidnej konstrukcji i niezawodnego działania. Wszystkie owijarki firmy McHale, oprócz bezkonkurencyjnej wydajności, znane są z perfekcyjnie zafoliowanych bel, które zatrzymują w sobie wszystkie naturalne składniki i soki, co z kolei zwiększa wartość odżywczą oraz chroni środowisko.
     
Chwytaki

Pod tą kategorią znajdziecie Państwo chwytaki i przecinaki do bel, w szczególności są to następujące modele:
- 691 – chwytak do bel okrągłych
- R5 – chwytak do bel okrągłych
- 994 – przecinak do bel okrągłych
- Rs4 - przecinak do bel z funkcją zbierania folii
 
 
     
    Maszyny do ścielenia i zadawania pasz

Maszyna do ścielenia i podawania pasz McHale C460 jest urządzeniem uniwersalnym – może być używana do karmienia pociętą kiszonką oraz niepociętą słomą i sianem.