» Sieczkarnie samojezdneRostselmash RSM 1401/1403

Sieczkarnia samojezdna RSM 1401/1403 przeznaczona jest do zbioru kukurydzy i innych roślin przeznaczonych na paszę. Łączy w sobie wysoką wydajność pracy z niezrównaną ekonomią. Głównym wymogiem w zakresie prowadzenia prac rolniczych jest obecnie ich maksymalna sprawnośc i wydajnośc. Sieczkarnie Rostselmash to maszyny doskonale spełniające te wymagania, potrafiące rozwiązac problemy wspołczesnego rolnika. Minimalne koszty obsługi, terminowośc wykonanych prac i wysoka wydajnośc to głowne zalety sieczkarni samojezdnej RSM.

Schemat przepływu materiału RSM 1401/1043

Optymalna konstrukcja sieczkarni zapewnia przepływ materiału przy minimalnych zmianach jego kierunku. Dzięki temu cały proces wymaga mniejszej energii. Cały układ przepływu masy jest tak zaprojektowany, aby rozdrabnianie materiału odbywało się w sposób, który minimalnie zmienia kierunek jej przepływu. Dzięki temu cały proces przebiega szybciej i wymaga dostarczenia znacznie mniejszej ilości energii, co wiąże się z mniejszym zużyciem paliwa. Opcjonalnie sieczkarnię można wyposażyć w gniotownik z dwoma walcami poruszającymi się w przeciwnym kierunku. Standardowe wyposażenie maszyny stanowią wykrywacze kamieni i metalu, które włączane są automatycznie i zapobiegają przedostawaniu sie do paszy nieporządanych obiektów.


W celu zapewnienia stabilnego przetwarzania i transportu przetwarzanego materiału, a tym samym uzyskaniu paszy o doskonałych parametrach, każda kolejna sekwencja pracy maszyny powinna być wykonywana z większą szybkością niż poprzednia.

Animacja przedstawiająca proces przepływu i obróbki materiału w sieczkarni RSM 1401/1403:


Zespół wciągający RSM 1401/1403

Sieczkarnia samojezdna RSM 1401/1403 wyposażona jest w 4 walce wciągające pracujące w 4 zakresach prędkości.

Odległość pomiędzy górnym i dolnym walcem wciągającym w dolnym położeniu wynosi 24 mm, co zwiększa funkcjonalność wielozakresowego wykrywacza metalu. W przypadku uruchomienia jednego z detektorów (kamieni, lub metalu) następuje natychmiastowe zatrzymanie przepływu masy w zespole wciągającym. Pozbycie się niepożądanych obiektów umożliwia funkcja hydrauliczno-mechanicznego rewersu walców wciągających.

Zespół tnący rsm 1401/1043

Maszyna wyposażona jest w walec rozdrabniający o średnicy bębna 630 mm, a jego prędkość obrotowa wynosi 1200 obr./min. Takie rozwiązanie minimalizuje obciążenie zespołu wciągającego i zwiększa wydajność podczas procesu cięcia krótkiej sieczki. Zespół tnący wyposażony jest w system do automatycznego ostrzenia pozwalający na dokładne naostrzenie noży tnących i zmniejszenie szczeliny pomiędzy nimi a stalnicą - wszystko to możliwe jest bez opuszczania fotela operatora. Wszystkie te cechy poprawiają efektywność pracy, zmniejszają zużycie paliwa i ułatwiają prace operatorowi maszyny.

Różnica w zużyciu energii podczas pracy z tępymi nożami może wynieść do 30%.
 Napęd zespołu tnącego

Proste i niezawodne rozwiązanie polegające na bezpośrednim przeniesieniu napędu do bębna tnącego i wirnika przyspieszacza.Taka konstrukcja charakteryzuje się minimalnymi stratami energii.

Napęd tego typu pozwala na pełne wykorzystanie mocy silnika spalinowego do procesu cięcia i pozwala na zaoszczędzenie do 10 % paliwa.
     
Zgniatacz RSM 1401/1403

Sieczkarnia może być wyposażona w urządzenie rozdrabniające montowane w kanale wylotowym. Jego konstrukcja opiera się na dwóch zębatych walcach o średnicy 190 mm, posiadających po 100 zębów każdy. Różnica w prędkości obrotowej walców sięga 20%, a szczelina pomiędzy walcami może być regulowana w zależności od wydajności upraw.

Zęby walców są narażone na bardzo duże zużycie i ścieranie, dlatego do ich hartowania użyto specjalnej technologi. Dzięki temu udało się uzyskać ich twardość na poziomie 60 HRC i doskonałą wytrzymałość na ścieranie. Dla porównania konkurencja stosuje utwardzanie HFC.
     
Silnik RSM 1401/1403
Silnik zapewnia optymalny dobór mocy do sieczkarni oraz gwarantuje optymalizacje przygotowania paszy w różnych warunkach pracy.

Maszyna wyposażona jest w przekładnię i sprzęgło. Przekładnia służy do napędu pomp hydraulicznych i układu hydrauliki roboczej. Sprzęgło natomiast umożliwia bezpośrednie przeniesienie mocy na zespół tnący bez konieczności stosowania przekładni pośrednich.
     
Kabina Comfort cab

RSM 1401/03 wyposażony jest w kabinę Comfort Cab, która w pełni spełnia nowoczesne wymagania ergonomiczne. Standardowy zestaw obejmuje klimatyzator, nagrzewnicę, chłodnicę, osłony przeciwsłoneczne i przygotowanie do systemu audio.
Główne elementy sterujące maszyną są umieszczone na panelu sterowania z prawej strony operatora. Oferuje operatorowi swobodę ruchów, przejrzystość i znakomitą widoczność. System Adviser odpowiada za optymalne ustawienia maszyny, wskazuje błędy w pracy i pomaga je szybko wyeliminować.

Jednym słowem kabina tworzy doskonałe warunki do długiej i wydajnej pracy.
     
Wyposażenie opcjonalne

 System środków do kiszonki
 
  System automatycznego smarowania     Sprężarka pneumatyczna
 
  System kamer video