» ROSTSELMASH

 
Rostselmash jest grupą firm składającą się z 13 przedsiębiorstw zlokalizowanych w 10 zakładach produkcyjnych, które produkują maszyny pod markami ROSTSELMASH i VERSATILE. Linia produktów firmy obejmuje ponad 150 modeli i modyfikacji 24 typów maszyn wśród których są kombajny zbożowe, ciągniki, opryskiwacze, maszyny zielonkowe i przyczepy do transportu zboża. Sprzedaż maszyn produkowanych przez Rostselmash odbywa się za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybutorów na czterech kontynentach w krajach w których działa firma. Dziś maszyny rolnicze Rostselmash cieszą się dużym popytem w ponad 50 krajach na całym świecie.

Oficjalnie "dzień urodzin" firmy Rostselmash jest uważany za 21 lipca 1929r. Tego dnia pierwsze maszyny zostały wyprodukowane na terenie produkcyjnym w Rostowie nad Donem: zgrabiarka, pługi do ciągnika i siewniki. Stworzony jako zakład produkcji narzędzi rolniczych Rostselmash w ciągu roku otrzymuje nowy główny kierunek produkcji - produkcja maszyn żniwnych. 30 czerwca 1930 r. został wyprodukowany pierwszy rosyjski kombajn "Kolkhoz" i pomyślnie przeszedł testy. W lutym 1984 r. główną linię produkcyjną opuścił 200 000 kombajn w październiku wyprodukowano pierwsze kombajny Don. Kolejnym etapem rozwoju przedsiębiorstwa była jego reorganizacja z zakładu państwowego w spółkę akcyjną (koniec 1992 r.), której właścicielem stał się personel Rostselmash. Mimo trudnych lat 90 - tych Rostselmash jest jednym z nielicznych w przemyśle, który zdołał utrzymać produkcję. pracę zespołową i ciągłość projektowania. Dla Rostselmasha lata 2000 stały się okresem ponownego startu, nowym wiekiem rozwoju. W tym okresie przeprowadzono dywersyfikację produkcji i modernizację. Nowe modele maszyn żniwnych opuszczają linię produkcyjną. Firma obejmuje zewnętrzne aktywa przemysłowe z nowymi typami sprzętu rolniczego. Rostselmash przekształca się w jednego z najsilniejszych producentów i kluczowych graczy na międzynarodowym rynku maszyn rolniczych. Obecnie firma posiada wszystkie niezbędne technologie do produkcji wysokiej jakości maszyn rolniczych włącznie z rozwojem inżynieryjnym.


Kombajny zbożowe Rostselmash - nowoczesne i bardzo wydajne maszyny charakteryzujące się agresywnym designem i bardzo dużą funkcjonalnością. W przeprowadzanych testach polowych kombajny Rostselmash wykazały się doskonałymi parametrami, a ich wyniki pracy w wielu przypadkach pozostawiały w tyle wszystkie maszyny konkurencji. Pod względem czystości wymłóconego ziarna i niskiego poziomu strat maszyny te nie mają sobie równych. Te czynniki w połączeniu z atrakcyjną, adekwatną do jakości ofertą zakupu sprawiają, że maszyny RSM cieszą się ogromnym zainteresowaniem na wszystkich rynkach świata.
     


    Sieczkarnie samojezdne Rostselmash - są to maszyny zaprojektowane do uzyskiwania jak największych wydajności, zachowując przy tym rozsądny stosunek ceny do jakości. Technologie i rozwiązania zastosowane w sieczkarniach Rostselmash zapewniają im optymalny przepływ masy, co ma niewątpliwy wpływ na efektywność i ekonomię pracy. Każdy element maszyny jest tak skonstruowany, aby zapewnić transport materiału z wykorzystaniem jak najmniejszej energii.