» AGCO Corporation kupi Forage Solutions LELY

Lely sprzedaje dział Forage Solutions

Firma Lely zamierza skoncentrować się na robotach i systemach do zarządzania danymi stada. To powód dla którego sprzedaje dział Forage Solutions, zajmujący się produkcją maszyn do zbioru pasz objętościowych. Nabywcą będzie firma Agco Corporation, światowy lider, w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji maszyn rolniczych. Sprzedaż pozwoli firmie Lely całkowicie skoncentrować się na dziale Dairy zajmującym się opracowywaniem i rozwojem robotów udojowych oraz innymi innowacjami, pozwalającymi zwiększyć efektywność oraz prowadzić zrównoważoną produkcję rolniczą przy zachowaniu dobrostanu zwierząt w gospodarstwach zajmujących się produkcją mleka.
   

  
Bogate doświadczenie, w zakresie opracowywania zautomatyzowanych systemów, pomoże firmie Lely umocnić pozycję lidera i dostawcy innowacyjnych rozwiązań dla międzynarodowej branży producentów oraz dla gospodarstw produkujących mleko. Z kolei przejęcie działu Forage Solutions pozwoli firmie AGCO Corporation na poszerzenie swojej oferty maszyn do zbioru pasz.


Zmiany wynikające z sytuacji na rynku

Koncentrując się do tej pory na dwóch działach Dairy i Forage, rodzinna firma Lely zajmowała się całkowicie różnymi kategoriami produktów i rynkami. Pewien czas temu skłoniło to firmę do rozważenia reorganizacji i zmiany strategii. Przeprowadzona z tego powodu analiza wykazała, że dalsza pomyślna działalność wymagałaby od firmy dopasowywania się do coraz bardziej różnorodnych wymagań, związanych z poszczególnymi grupami docelowymi. Skutkiem analizy jest decyzja o koncentracji działań. Lely na opracowywaniu i rozwoju robotów i innych innowacyjnych rozwiązań dla gospodarstw produkujących mleko. Alexander van der Lely, dyrektor generalny, wyjaśnił, że głównym celem Lely będzie od teraz oferowanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu robotyki oraz systemów do zarządzania danymi stada oraz systemów czujników, przeznaczonych dla gospodarstw zajmujących się produkcją mleka.

W ciągu ostatnich 15 lat działalność Lely, związana z tymi grupami produktów, przebiegała bardzo pomyślnie, a dotyczące jej perspektywy na przyszłość są dobre. Roboty udojowe nie są jedynymi innowacyjnymi produktami z naszej oferty. Opracowaliśmy również inne zautomatyzowane rozwiązania wykorzystujące robotykę – powiedział Alexander van der Lely.
Maszyny dla gospodarstw zajmujących się produkcją mleka nadal będą produkowane w miejscowościach Maassluis (Holandia), Pella (Stany Zjednoczone) i Leer (Niemcy).

Martin Richenhagen, dyrektor generalny AGCO, podkreślił znaczenie jakie ma przejęcie działu firmy Lely - integracja jednych z najlepszych w branży rozwiązań Lely do zbioru pasz objętościowych z naszą ofertą, pozwoli nam umocnić współpracę z dealerami i klientami na całym świecie – przyznaje Martin Richenhagen, dyrektor generalny AGCO.