» seria 400

 
Przystawki serii 400 koszą z dużą prędkością obrotową szybko i bez kompromisów. Duże rotory koszące pracują wydajnie, niezależnie od odległości między rzędami oraz od koszonego materiału. Nawet w ekstremalnych warunkach zbiorów przystawki pokazują swoje prawdziwe umiejętności. Oba ukośnie umieszczone bębny transportowe zapewniają na całej szerokości kanału dokładne łączenie w wiązki. Wraz z równomiernym podawaniem zebranych plonów w kierunku wzdłużnym umożliwiane jest pełne wykorzystanie wydajności silnika. Przystawki serii 400 zapewniają najwyższą wydajność przy zachowaniu maksymalnej jakości sieczki.Silna - nawet w ekstremalnych warunkach. Przystawka odpowiednia dla każdego rodzaju upraw, od zastosowań rolniczych do przemysłowych. Wysoka rentowność i szerokie możliwości zastosowań to cechy wyróżniające przystawki firmy KEMPER. Przy pomocy przystawek firmy KEMPER można zbierać wiele cienkołodygowych roślin przeznaczonych do produkcji pasz i biogazu. Nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych ten bezrzędowy system zbierania plonów z szybko pracującymi rotorami koszącymi pozwala na bezproblemowe koszenie na całej szerokości roboczej. Rotory koszące z wymiennymi segmentami i specjalnymi zgarniakami spełniają wszystkie warunki do osiągnięcia najlepszych wyników zbiorów.


Dostępne modele przystawek Kemper serii 400:
 
Przystawka 445

4,55 m szerokości roboczej, szerokość transportowa 2,47 m.

Przystawka 460plus

6,00 m szerokości roboczej, szerokość transportowa 3,00 m.

Przystawka 475

7,50 m szerokości roboczej, szerokość transportowa 3,30 m.

 
   
 

Wszechstronność - Kemper z serią 400 jest gotowy do pracy o każdej porze roku
To odpowiednia przystawka dla każdego rodzaju upraw, w tym do zastosowań rolniczych i przemysłowych.
 
Przystawki serii 400 mają szeroki zakres zastosowań. Można nimi zbierać: kukurydzę, sorgo, słonecznik, rośliny zielone (GPS), rzepak, trawy Pampas. Model 445 wyposażony jest w dwa mechanicznie napędzane rozdzielacze ślimakowe. Podczas zbioru kukurydzy powyżej 4 metrów wysokości lub gdy rozstaw międzyrzędzi jest nieparzysty np. 96 cm albo uprawa jest wylegnięta wtedy przystawki 460 plus i 475 plus pokazują swoje możliwości. Do zbioru całych roślin zielonych są dostępne opcjonalnie krótkie rozdzielacze dla poprawienia transportu materiału.
 
Wszechstronny - "jeden do wszystkiego". Ponadprzeciętna jakość koszenia w ramach całego wachlarza roślin cienkołodygowych.

Wydajny - "jeden do samego przodu". Optymalna wydajność również dla szczególnie mocnych sieczkarń.

Uniwersalny - "jeden do każdych warunków". Najlepsze osiągi, nawet w trudnych warunkach polowych i w bardzo wysokiej kukurydzy, na przykład w obszarach nawadniania.

Małe nakłady serwisu - "jeden na zawsze". Wszystkie skrzynie z wbudowanymi sprzęgłami bezpieczeństwa.  Nawet w najtrudniejszych warunkach ten bezrzędowy system zbierania plonów z szybko pracującymi rotorami koszącymi pozwala na bezproblemowe koszenie na całej szerokości roboczej. Rotory koszące z wymiennymi segmentami i specjalnymi zgarniakami spełniają wszystkie warunki do osiągnięcia najlepszych wyników zbiorów. 
Rotor tnący

Bezrzędowy system cięcia z rotorami o wysokiej prędkości cięcia. Zcinanie na całej szerokości cięcia odbywa się za pomocą ostrzy w kształcie zamkniętych pił z wymiennymi segmentami. Szybko obrotowe rotory tnące mogą również pracować w trudnych warunkach jak np. chwasty czy zbiór całych roślin na kiszonkę (GPS) 
 

 


Ostrza

Ostrza powlekane są węglikiem wolframu, wyprodukowane z certyfikatem jakości, samo ostrzące, dzięki którym obciążenie na sprzęgła i przekładnie jest mniejsze. Dostępne jako zestaw serwisowy.
Rozstrzępianie ścierniska

Przystawki wyposażone są w łopatki specjalnego kształtu. Ostre ściernisko jest rozstrzępiane przez te łopatki, które są umieszczone pod pod rotorami. Rozstrzępianie ma na celu ochronę opon sieczkarni i przyspiesza postępowanie procesów gnilnych.